Projektanci

Gdy mowa o naszych produktach, nigdy nie idziemy na kompromis. Oferta KOŁA to unikalne połączenie dopieszczonego do perfekcji designu i funkcjonalności, która szybko staje się standardem. Aby osiągać mistrzostwo, korzystamy z talentów wielu niesamowitych osób. Poznajcie Państwo ludzi, którzy projektują Waszą nową łazienkę.

MINDSAILORS
Mindsailors to studio wzornictwa przemysłowego, w którym słowo "design" nie ogranicza się jedynie do wyglądu produktu, ale obejmuje także jego funkcjonalność, zoptymalizowaną produkcję i przemyślaną konstrukcję. Praca Mindsailors zaczyna się od szkicu na kartce papieru, a kończy na hali produkcyjnej. Najważniejszym składnikiem, który pojawia się w trakcie tego procesu, jest pasja. To z niej wynikają najwspanialsze pomysły.

Nie ma znaczenia, czy celem jest niewielka łazienka w bloku, czy ogromny kompleks prysznicowy – studio Mindsailors każde zadanie traktuje prestiżowo. 
 
JANUSZ KANIEWSKI (1974 – 2015), PROJEKTANT
Był  projektantem form przemysłowych, absolwentem Transportation Design w Istituto Europeo di Design w Turynie; prowadził autorską pracownię designu, architektury, wizerunku i projektowania strategicznego dla firm i osób prywatnych. Doradca samorządów miast; wykładowca uczelni krajowych i zagranicznych.

Kurator i współorganizator festiwalu Gdynia Design Days 2012, w czołówce rankingów najbardziej kreatywnych (Brief) i innowacyjnych (Forbes) osób w Polsce. W 2013 roku, nakładem prestiżowego wydawnictwa Bosz, ukazał się album „Janusz Kaniewski. Design”, a w roku 2014 odbyła się retrospektywna wystawa z okazji dwudziestopięciolecia pracy twórczej.

Od 1999 projektuje dla Ferrari i Pininfariny, współautor wielu współczesnych europejskich i azjatyckich samochodów. Autor m.in butów narciarskich mistrza świata Hermanna Maiera, Stacji Roku 2012 Orlen w Gdańsku, szklanki piwa Żywiec, elektroniki Elzab, ciężarówek ekspozycyjnych firmy Koło, kampera Adama Małysza, plakatu festiwalu Plus Camerimage 2013. Współtworzył wizerunek Fiata i Marlboro, wciąż angażuje się w promocję „Made in Poland”.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci tego wspaniałego człowieka w 2015 roku. Liczba niesamowitych pomysłów, jakimi imponował na każdym kroku wciąż dawała nam przykład, w jaki sposób należy podchodzić do idei designu i projektowania rozwiązań przyszłości.

W KOLE wierzymy, że choć nie ma go już z nami, jego pomysły wciąż stanowią niegasnący przykład na to, jak kształtować możemy rzeczywistość, aby nieustannie łączyć autorską wizję piękna z najsurowszymi wymaganiami użyteczności.

Panie Januszu – dziękujemy.

STUDIO AUTORSKIE
Zespół składający się z młodych specjalistów i pasjonatów: projektantów, grafików, architektów, konstruktorów i ilustratorów.

Każdy projekt jest nowym wyzwaniem i doświadczeniem, a bezcennym zapleczem firmy jest współpraca z wypróbowanymi producentami, rzemieślnikami, technologami, inżynierami w całej Polsce. Dopływ świeżej krwi zapewnia żywy kontakt z uczelniami projektowymi i artystycznymi, rotacja stażystów i ciągła współpraca z festiwalami designerskimi.