Byłem na praktyce

Staże i praktyki 2009Kiedy wygrałam w konkursie „Grasz o staż” możliwość odbycia praktyki w firmie Koło, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać, ale po odbyciu stażu mogę powiedzieć, że było lepiej niż oczekiwałam.

Praktyka przybliżyła mi, w jaki sposób pracuje Dział Raportów i Analiz, ale nie tylko. Mogłam poznać strukturę i współpracę między innymi działami w międzynarodowej korporacji. Nauczyłam się również wielu praktycznych rzeczy związanych z systemem, na którym pracuje się w firmie Koło. W firmie panuje bardzo przyjazna atmosfera. Kiedy zaczynałam staż spotkałam się z życzliwym przyjęciem. Wszyscy pracownicy się dobrze znają i dzięki temu lepiej się pracuje.
Podsumowując, bardzo efektywnie i przyjemnie spędziłam te półtora miesiąca wakacji.

 

Danusia Pałczyńska - Dział Zakupów Strategicznych

Staż w firmie Koło był dla mnie ważnym doświadczeniem. Miałam okazję pracować nad indywidualnym projektem, jest to bardzo pouczający rodzaj zajęcia, a jednocześnie dość rzadki wśród organizatorów praktyk. Dlatego doceniam tym bardziej możliwość jaką otrzymałam.
W trakcie stażu poznałam specyfikę firmy oraz niektóre aspekty jej działalności lecz najprzyjemniejsze wrażenia pozostawili po sobie ludzi, których spotkałam na swojej drodze. Pracownicy firmy okazali się wyjątkowo sympatyczni, otwarci i pomocni, dzięki czemu atmosfera jaką tworzą w organizacji jest wspaniała i sprzyja efektywnej pracy.
Projekt, który realizowałam pozwolił mi poszerzyć swoją wiedzę i dał możliwość sprawdzenia się w zupełnie nowej sytuacji. Zawsze starałam się wykorzystywać wszystkie moje umiejętności przy realizacji poszczególnych zadań. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że czas spędzony w firmie Koło podczas mojej praktyki był owocny i na pewno wpłynie na moją przyszłość np. kwestii postrzegania pracy w tak dużej korporacji.

Ewelina Sztuba - Dział Obsługi Klienta

Składając aplikację w sprawie praktyk do firmy Koło, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Wiedziałam, że firma częscią dużej korporacji, ale nie orientowałam się jak dokładnie wygląda praca w takiej strukturze. Miało to być nowe doświadczenie, które być może wskazałoby mi na czym mogę się skupić w przyszłości. Po odbyciu praktyk wiem, że było warto aplikować.
W każdym zespole, nieważne ilu osobowym, istotne jest to jak ludzie ze sobą współpracują. Dział Obsługi Klienta, w którym odbywałam praktyki dał mi przykład zespołu, w którym bardzo ważne są stosunki interpersonalne. Chciałabym, aby taka atmosfera jak w DOK, panowała w każdym moim przyszłym miejscu pracy. Zostałam przyjęta bardzo ciepło i do tej pory jestem za to wdzięczna. Każdy z nas wie, jak ceni się dobrą atmosferę w pracy. Czułam się swobodnie i muszę przyznać szczerze, że z uśmiechem na twarzy odbywałam każdy kolejny dzień praktyk. Wszelkie obowiązki jakie miałam wykonywać zostały mi przekazane rzetelnie i konkretnie. Lubię nowe zadania, więc „chłonęłam” każdą nowinkę. Zawsze mogłam liczyć na pomoc ze strony współpracowników, tak w DOK jak i w innych działach. Teraz wiem, przynajmniej w pewnym stopniu, jak funkcjonuje taka firma.
Dzięki praktykom w firmie Koło poznałam wielu wspaniałych ludzi i nauczyłam się bardzo dużo, więc z tego miejsca, jeśli mogę to chciałabym jeszcze raz powiedzieć: DZIĘKUJĘ.

 

Staże i praktyki 2008Po skończeniu III roku studiów poszukiwałem praktyki w ciekawej firmie. Wybrałem Koło i był to strzał w dziesiątkę. Dwa miesiące spędzone w Dziale Marketingu były okresem pełnym dynamicznej pracy i wyzwań, co powodowało, że żaden dzień nie był taki sam. Podczas praktyk odpowiadałem za współpracę z biurami projektowymi oraz doraźnie wspomagałem pracę menadżerów technicznych. Firma zaciekawiła mnie do tego stopnia, że po odbytej praktyce postanowiłem napisać o niej pracę magisterską. Świetna atmosfera pracy oraz duża swoboda działania sprawia, że praktyka w firmie Koło jest naprawdę godna polecenia.

We wrześniu 2008 r. odbyłam miesięczną praktykę w Koło. Miesiąc ten zapamiętam dość długo, ze względu na jego bardzo ciekawy i pouczający przebieg oraz fantastyczną atmosferę. Ponieważ interesuję się logistyką, poznanie Działu Dystrybucji, nie tylko w teorii, ale także w praktyce było dla mnie ciekawym doświadczeniem. Na praktyce nauczyłam się pracować w programie SAP, gdyż jednym z powierzonych mi zadań było wprowadzanie zamówień od klientów. Miałam także okazję, zapoznać się z organizacją transportu, zarówno krajowego jak i międzynarodowego. A także poznałam i nauczyłam się wielu innych zagadnień dotyczących funkcjonowania działu dystrybucji oraz innych współpracujących z nim działów. Ciekawym doświadczeniem było zobaczenie produkcji wyrobów ceramicznych, a także zapoznanie się z funkcjonowaniem gospodarki magazynowej. Właściwie wszystkie interesujące mnie tematy i rzeczy mogłam zobaczyć na własne oczy, a także porozmawiać z pracownikami, którzy cierpliwie odpowiadali na moje pytania. Za co serdecznie im dziękuję. Poznałam przy tej okazji także wspaniałych ludzi, z którymi świetnie mi się współpracowało. Duże doświadczenie i wiedza zdobyta podczas praktyki, pomogły mi w pisaniu pracy magisterskiej. Myślę, że ułatwi mi to również znalezienie wymarzonej pracy. Cieszę się, że miałam możliwość odbycia praktyki w firmie Koło i na pewno jeszcze raz z miłą chęcią wróciłabym tutaj, nie tylko na praktyki, lecz także do pracy.