Toaleta publiczna

Nova Pro

W toalecie publicznej liczy się głównie użyteczność. Ale przyciągający oko design i dobrze zagospodarowana przestrzeń znacząco podkreśla prestiż miejsca.

Wszyscy korzystamy każdego dnia z toalet znajdujących się w przestrzeni publicznej: przebywając w miejscu pracy, spacerując po galerii handlowej czy korzystając z dworca kolejowego. Czysta i schludna, a jednocześnie pomysłowo zaprojektowana i użyteczna toaleta to wizytówka  każdego z takich miejsc.

Projektując idealną toaletę publiczną, należy pamiętać przede wszystkim o dwóch najważniejszych kwestiach: spełnieniu wymogów Prawa Budowlanego (z 1994 roku) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury (z 2002 roku) w sprawie warunków technicznych oraz potencjalnych użytkownikach takiego miejsca.

Prawo Budowlane oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury określają:

  • warunki  techniczne pomieszczenia higieniczno-sanitarnego,

  • wymiary pomieszczeń, powierzchni użytkowych oraz drzwi,

  • liczbę umywalek, misek ustępowych i pisuarów,

  • wymiar i wyposażenie toalety dla osób niepełnosprawnych.

Mając na względzie użytkowników toalety publicznej, należy pamiętać, że z urządzeń korzystać będą osoby zarówno młode, jak i starsze; mężczyźni i kobiety, w końcu wysokie i niższe. Inteligentne zaprojektowanie przestrzeni i wyposażenie jej w idealnie dobrane produkty stanie się gwarantem sprawnego korzystania z toalety i zachowania w niej wysokiej higieny.

Firma KOŁO oferuje kompleksowe rozwiązania dla pomieszczeń o charakterze toalety publicznej, proponując umywalki o nienagannych kształtach, nowocześnie zaprojektowane miski ustępowe oraz pisuary wyposażone w ekologiczne systemy spłukiwania.

W ofercie firmy znajdują się umywalki podblatowe, wpuszczane w blat, stawiane na blat, z powierzchnią odkładczą (półką) oraz tradycyjne, montowane do ściany. Dzięki tak szerokiej gamie produktów, łatwo można zaprojektować nowoczesną i komfortową toaletę publiczną, niezależnie od jej wielkości.

Równie szeroki wybór dotyczy misek ustępowych, które dostępne są w różnych modelach i wyposażone w wygodne systemy mocowania: wytrzymałe stelaże podtynkowe lub formy tradycyjne. Szczególnie polecamy rozwiązaniem jest rewolucyjny system RIMFREE, czyli brak kołnierza wewnętrznego w muszli. Dzięki niemu zachowuje się znacznie większy standard higieny, a czyszczenie miski przysparza znacznie mniej kłopotów. Bez potrzeby używania ostrych środków chemicznych do mycia, miski wyposażone w system RIMFREE są również niezwykle proekologiczne.

Osobnym rodzajem urządzeń ceramicznych wykorzystywanych w toaletach publicznych są pisuary. Kluczowym elementem tego produktu jest system spłukiwania, dlatego KOŁO proponuje aż cztery różne opcje:

  • automatyczny, nowoczesny, radarowy zawór spustowy (czujnik znajduje się za pisuarem),

  • termiczny system spłukujący (czujnik znajduje się w syfonie),

  • natynkowa spłuczka ciśnieniowa (spłukiwanie uruchamiane ręcznie),

  • rozwiązanie bezwodne, czyli pisuar bez spłukiwania (syfon wypełniony jest specjalnym olejem neutralizującym).

Dla obiektów publicznych o szczególnym natężeniu ruchu lub narażonych na akty wandalizmu, proponujemy urządzenia sanitarne ze stali nierdzewnej. Są to produkty przeznaczone również dla osób niepełnosprawnych.

Niezależnie od dokonanego wyboru, produkty KOŁO gwarantują najwyższą jakość wykonania i niezawodne działanie.