Łazienka w hotelu

Umywalki Variform Koło

Łazienka w hotelu to potrójne wyzwanie dla inwestora i dla architekta. Jest to bowiem łazienka:

  • przy pokoju hotelowym
  • ogólnodostępna przy lobby / recepcji
  • dla osób niepełnosprawnych przy pokoju i przy części ogólnodostępnej
 

Każda z nich powinna być atrakcyjna, komfortowa, funkcjonalna i czysta.  Mając to na względzie, KOŁO proponuje kompleksowe rozwiązania do każdego typu takiej łazienki. Ponieważ łazienka dla osób niepełnosprawnych jest szeroko omówiona w zakładce o takim właśnie tytule, skupimy się na dwóch pierwszych typach łazienki w hotelu.

Zarówno w łazience przy pokoju, jak i  w toaletach ogólnodostępnych, najczęściej przy hallu lub przy restauracji, zaleca się umywalki blatowe (stawiane na blat, wpuszczane w blat, lub montowane pod blatem) lub jeśli blat nie jest przewidziany  – umywalki z powierzchnią odkładczą (półką lub półkami).

Ze względu na kilka sposobów montażu umywalek KOŁO oferuje kilka opcji do wyboru. I tak poszczególne typy umywalek znajdziemy w następujących seriach produktowych:  

  • umywalki podblatowe – Variform, Nova Pro, Style,
  • umywalki wpuszczane w blat – Variform, Nova Pro, Nova
  • umywalki stawiane na blacie – Variform, Twins/ Modo, Traffic,
 

Jeśli nie mamy możliwości zamontowania blatu, sugerujemy zastosowanie umywalki montowanej do ściany,  z powierzchnią odkładczą, czyli półką lub półkami po obu stronach misy myjącej. Takie produkty są dostępne w następujących seriach : Modo, Twins

Na uwagę „hotelarzy”  zasługują przede wszystkim umywalki z serii iCon, Renova nr 1 Plan i Renova nr 1 Comprimo New.

W łazienkach hotelowych ogromne znaczenie ma odpowiednia miska ustępowa. Warto zwrócić uwagę na możliwość łatwego utrzymania czystości dzięki krytym mocowaniom, szkliwieniu pod obrzeżem rantu lub wręcz jego wyeliminowaniu, dzięki systemowi Rimfree. Miski Rimfree znajdziemy w seriach : Nova Pro, Modo, Style i Traffic.

Ważnym elementem wyróżniającym miski wiszące Koło od misek konkurencji jest to, że  można  je spłukiwać mniejszą ilością wody (2/4 l). Oszczędności płynące z zastosowania takich misek są niebagatelne. Pamiętajmy jednak, że te oszczędności można uzyskać dzięki zastosowaniu stelaży podtynkowych Geberit lub Technic GT z oferty Koło. Dlaczego ?  Zestawy  te mają możliwość nastawienia mechanizmu spłukującego na mniejsze spłukiwanie. Proszę szukać na naszej stronie www lub w katalogach Koło misek wiszących z charakterystyczna „kropelką z napisem 2L/4L”

Niezmiernie często, ze względu na małe gabaryty łazienki hotelowej, poszukiwane są bardzo krótkie miski ustępowe. Tu możemy się pochwalić aż czterema miskami spełniającymi to kryterium:

  • miska wc Style – 51 cm długości
  • krótsza miska wc Nova Pro Pico – 48 cm ! 

 

Geberit. Rekomendowane stelaże z możliwością regulacji ilości spłukiwanej wody

Geberit Duofix Sigma 12 cm   111.320.00.5
Geberit Duofix Sigma  8 cm  111.796.00.1
Geberit Duofix Omega 12 cm, wysokość 82 cm  111.003.00.1
Geberit Duofix Omega 12 cm, wysokość 98 cm  111.030.00.1
Geberit Duofix Delta  12 cm  111.170.00.1 

 

Łazienka w hotelu nie mogłaby obejść się bez miejsca do kąpieli.

W ofercie KOŁO znajdują się wanny prostokątne od 140 do 190 cm długości oraz wanny narożne i asymetryczne, idealne do tego typu przeznaczenia.

Jednak najczęściej do hoteli wybierane są całe kabiny prysznicowe półokrągłe lub kwadratowe, jak i drzwi prysznicowe montowane głównie we wnęce. Możemy zaproponować drzwi o szerokości od 80 do 140 cm szerokości. Wszystkie kabiny prysznicowe KOŁO mogą być montowane bezpośrednio na posadzce, ale można też wybrać każdy z brodzików akrylowych w zakresie głębokości od 3 do 21 cm !

Więcej informacji o produktach Koło i Geberit dla obiektów hotelowych znajdziecie w katalogu „Public. Nowoczesne wzornictwo. Rozwiązania dla obiektów hotelowych”