Łazienka ekologiczna

Nova Top Pico

W dzisiejszym, nowoczesnym świecie mistrzów wykonania poznaje się po mądrych rozwiązaniach.

KOŁO, stawiając na nowoczesność, nie tylko dba o ponadczasowy design swoich produktów, połączonych z maksymalną użytecznością i ciekawymi rozwiązaniami, ale również bierze pod uwagę ochronę środowiska. Wychodząc z założenia, że wszyscy przyczyniać możemy się do budowania lepszego świata, proces produkcyjny produktów KOŁO, jak również same produkty, cały czas kontrolowane są pod kątem przyjazności dla środowiska naturalnego.

W  2011 roku firma KOŁO otrzymała tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii, który jest ukoronowaniem wieloletnich osiągnięć związanych z ochroną środowiska. Każda łazienka i każda toaleta mogą dziś być projektowane pod kątem oszczędności oraz ekologii; nie ma znaczenia, czy projekt dotyczy luksusowego pomieszczenia w domu, czy w budynkach użyteczności publicznej.

Proekologiczne podejście w budownictwie ma bezpośrednie przełożenie na produkty i materiały, z jakich obecnie budowane  i wyposażane są choćby budynki biurowe. Inwestorzy budujący obiekty zgodnie z certyfikatem ekologicznym LEED (The Leadership in Energy and Environmental Design) oraz BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) mogą liczyć na pełne wsparcie w kwestii produktów sanitarnych, oferujących zmniejszone zużycie wody.

Wszystkie nowe miski ustępowe oraz wybrane stelaże podtynkowe dysponują rozwiązaniem 2/4, pozwalającym wykorzystać zmniejszoną lub zwiększoną ilość wody, względem zapotrzebowania. W ten sposób łatwo oszczędza się zużycie tego cennego surowca, a jednocześnie oszczędza pieniądze.

Rewolucyjny, innowacyjny system RIMFREE, czyli miski ustępowe pozbawione kołnierza wewnętrznego, pozwalają znacząco ograniczyć stosowanie w łazience drażniących środków czyszczących. Dzięki temu do gleby trafia ostatecznie znacznie mniej niebezpiecznych odpadów chemicznych. System RIMFREE dostępny jest w kilku seriach produktów KOŁO: Nova Pro, Nova Pro Bez Barier, Style, Traffic oraz Life.

Nowoczesne pisuary, wyposażone w automatyczny, radarowy lub termiczny system spłukiwania również umożliwiają znaczne oszczędności. Dodatkowo, syfon bezwodnego pisuaru Cero wypełniony jest specjalnym olejem neutralizującym, który wykorzystywany jest w momencie spłukiwania zamiast kolejnych litrów wody.  Jest to rozwiązanie w 100% ekologiczne.

Łazienka ekologiczna to pomieszczenie pełne interesujących rozwiązań, które nie tylko zapewniają ochronę środowiska, ale również  oszczędność pieniędzy:

  • mniejsze zużycie wody i odprowadzanie ścieków, dzięki wykorzystaniu dwuczęściowego spłukiwania 2/4 L,
  • dzięki nowości w ofercie KOŁO –  nowoczesnemu rozwiązaniu RIMFREE oraz REFLEX – nie ma potrzeby stosowania ciężkich, czyszczących środków chemicznych,
  • radarowy i termiczny system spłukiwania pisuarów pozwala zaoszczędzić duże ilości wody, spłukując element 1 litrem wody, wyłącznie w określonych okolicznościach.
     

Mówiąc o łazience ekologicznej nie sposób nie wspomnieć o całej ofercie firmy Geberit, która od wielu lat kreowała standardy ekologiczne w całej Europie. Zarówno strefa WC, jak i strefa pisuaru i umywalki to ogromne pole do oszczędności. Potrafimy Ci pomóc. Polecamy wspólną ofertę marek Geberit i Koło, która powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych inwestorów.

Geberit. Rekomendowane stelaże z możliwością regulacji ilości spłukiwanej wody.

Geberit Duofix Sigma 12 cm     111.320.00.5  
Geberit Duofix Sigma  8 cm     111.796.00.1
Geberit Duofix Omega 12 cm, wysokość 82 cm     111.003.00.1
Geberit Duofix Omega 12 cm, wysokość 98 cm     111.030.00.1
Geberit Duofix Delta  12 cm     111.170.00.1 
 

Więcej informacji o produktach Koło i Geberit przeznaczonych do łazienek ekologicznych znajdą Państwo w  katalogu „Public. Zielone Budownictwo. Rozwiązania dla obiektów publicznych”   

Zobacz film Rimfree Idealnie Czyste Rozwiązanie