Wanna czy prysznic

Łazienka z produktami Koło
kabina prysznicowa Geo marki Koło

Prysznic w łazience – co za nim przemawia?

Prysznic również ma wiele zalet - łatwy dostęp do kabiny powoduje, że jest on bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych czy starszych – szczególnie jeśli korzystamy z wersji bezbrodzikowej, czyli z odpływem liniowym lub ściennym.

Pozwala również na szybką kąpiel bez zużywania wielkich ilości wody, co czyni to urządzenie znacznie bardziej ekonomicznym niż wanna. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych i żyjących "szybko", a także w sytuacjach, gdy więcej domowników korzysta z tej samej łazienki

Prysznic ma również pewnego rodzaju niedogodności, związane z jego użytkowaniem. Najważniejszą jest konieczność doboru odpowiedniej kabiny prysznicowej do brodzika, co częściowo zwiększa cenę. Także selekcja miejsca, w którym mają otwierać się drzwi prysznicowe może być problematyczna, szczególnie w przypadku małych wnętrz – wówczas niemożliwe jest wykorzystanie drzwi pivot w kabinie prysznicowej.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie w łazience zarówno wanny, jak i prysznica. Jak połączyć ich korzyści?

Zobacz kabiny prysznicowe Geo

Wanna z prysznicem - dobry kompromis?

Co jednak zrobić, gdy nie możemy sobie pozwolić jednocześnie na prysznic i wannę? Możemy wówczas skorzystać z rozwiązań częściowo łączących funkcje natrysku i wanny. Należą do nich głębokie brodziki, które są bardzo dobrą propozycją, szczególnie jeśli w rodzinie są dzieci.

Innym rozwiązaniem jest zamontowanie zestawu armatury prysznicowej w wannie i osłonięcie jej w sposób umożliwiający wygodne wzięcie prysznica. Służą temu różnego rodzaju zasłony prysznicowe i coraz bardziej popularne parawany nawannowe.

Parawany nawannowe mają tę zaletę, że tworzą jakby kabinę prysznicową, pozwalającą w pełni korzystać z dobrodziejstw natrysku – a po zamontowaniu specjalnego panelu prysznicowego także z hydromasażu. Są również znacznie bardziej trwałe i łatwiejsze w czyszczeniu niż zasłonki prysznicowe. Choć te ostatnie są tańsze od parawanów, warto zdecydować się na rozwiązanie, które zapewni nam większy komfort kąpieli, a w ostatecznym rozrachunku (konieczność częstej wymiany zasłonek) może okazać się nawet mniej kosztowne.