Międzynarodowa Grupa Geberit jest europejskim liderem technologii sanitarnej. Koncern Geberit utrzymuje silną pozycję na większości europejskich rynków lokalnych, oferując unikalne wartości dodane w sektorze systemów sanitarnych i ceramiki łazienkowej.
Produkcja jest prowadzona w 35 fabrykach, z czego 6 mieści się za oceanem. Siedziba główna koncernu znajduje się w miejscowości Rapperswil-Jona w Szwajcarii. Grupa Geberit uzyskuje sprzedaż netto na poziomie 2,6 miliarda franków szwajcarskich, zatrudniając 12 000 pracowników w ponad 40 krajach. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange. Od 2012 r. akcje Geberit wchodzą w skład SMI (Swiss Market Index).
Dowiedz się więcej na www.geberit.com
Woda to nasz żywioł
Dylemat ten dotyczy przede wszystkim posiadaczy mniejszych łazienek, którzy zastanawiają się, czy nie zwiększyć komfortu korzystania z całego pomieszczenia, poprzez zamianę wanny na prysznic. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.
Wanna z pewnością jest zdecydowanie wygodniejsza dla rodziny z małymi dziećmi. Poza tym nawet najlepiej wyposażona kabina prysznicowa nie zastąpi relaksu w wypełnionej wodą wannie, więc jeśli jesteśmy entuzjastami takiej formy kąpieli należy się zastanowić, czy na pewno z niej rezygnować.
Prysznic również ma wiele zalet - łatwy dostęp do kabiny powoduje, że jest on bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych czy starszych. Pozwala również na szybką kąpiel bez zużywania wielkich ilości wody, co czyni to urządzenie znacznie bardziej ekonomicznym niż wanna. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych i żyjących "szybko", a także w sytuacjach, gdy więcej domowników korzysta z tej samej łazienki.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie w łazience zarówno wanny, jak i prysznica.
Dobry kompromis
Co jednak zrobić, gdy nie możemy sobie pozwolić jednocześnie na prysznic i wannę? Możemy wówczas skorzystać z rozwiązań częściowo łączących funkcje natrysku i wanny. Należą do nich głębokie brodziki, które są bardzo dobrą propozycją, szczególnie jeśli w rodzinie są dzieci.
Innym rozwiązaniem jest zamontowanie zestawu prysznicowego w wannie i osłonięcie jej w sposób umożliwiający wygodne wzięcie prysznica. Służą temu różnego rodzaju zasłony prysznicowe i coraz bardziej popularne parawany nawannowe.
Parawany nawannowe mają tę zaletę, że tworzą jakby kabinę prysznicową, pozwalającą w pełni korzystać z dobrodziejstw natrysku - a po zamontowaniu specjalnego panelu prysznicowego także z hydromasażu. Są również znacznie bardziej trwałe i łatwiejsze w czyszczeniu niż zasłonki prysznicowe. Choć te ostatnie są tańsze od parawanów, warto zdecydować się na rozwiązanie, które zapewni nam większy komfort kąpieli, a w ostatecznym rozrachunku (konieczność częstej wymiany zasłonek) może okazać się nawet mniej kosztowne.
Zobacz parawan nawannowy Geo