Międzynarodowa Grupa Geberit jest europejskim liderem technologii sanitarnej. Koncern Geberit utrzymuje silną pozycję na większości europejskich rynków lokalnych, oferując unikalne wartości dodane w sektorze systemów sanitarnych i ceramiki łazienkowej.
Produkcja jest prowadzona w 35 fabrykach, z czego 6 mieści się za oceanem. Siedziba główna koncernu znajduje się w miejscowości Rapperswil-Jona w Szwajcarii. Grupa Geberit uzyskuje sprzedaż netto na poziomie 2,6 miliarda franków szwajcarskich, zatrudniając 12 000 pracowników w ponad 40 krajach. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange. Od 2012 r. akcje Geberit wchodzą w skład SMI (Swiss Market Index).
Dowiedz się więcej na www.geberit.com
Woda to nasz żywioł
Zmieniające się potrzeby
Coraz więcej osób, aby zapewnić sobie dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu decyduje się na zamontowanie szafki pod umywalką. Dlatego też coraz rzadziej wybierane są umywalki ścienne, na rzecz tych podblatowych (np. seria Modo) i wpuszczanych w blat (np. seria VariForm) – powszechnie wykorzystywanych obecnie w nowoczesnych wnętrzach.
Czym różnią się od siebie?
Umywalki podblatowe to modele montowane na równi z szafką., W przypadku wpuszczonych w blat, ich rant wystaje ponad jego poziom. Drugi rodzaj często sprzedawany jest w zestawie, ponieważ otwór na umywalkę musi być dokładnie wymierzony i przycięty. To, na jaki model się zdecydujemy powinno zależeć od naszych łazienkowych potrzeb i zwyczajów, m.in. od, tego ile czasu w niej spędzamy, ile rzeczy przechowujemy i ile przestrzeni potrzebujemy. Dobór umywalki nie może opierać się tylko na walorach estetycznych, ponieważ jest to fragment przestrzeni, w której spędzamy czas każdego dnia i powinien być dla nas komfortowy.
Wygoda i przestrzeń
Umywalki wpuszczane w blat bardzo dobrze komponują się z szafkami, w których można ukryć elementy montażowe, ale zabierają nieco dodatkowej przestrzeni z tej do przechowywania. Ich wyższe brzegi pozwalają na wygodniejsze wykonywanie takich codziennych czynności, jak np. makijaż czy golenie. Umywalka podblatowa z kolei jest pozbawiona rantów, dlatego rozchlapywanie się wody jest częstym problemem, pojawiającym się przy jej codziennym użytkowaniu. Jedną z zalet umywalki wpuszczanej w blat jest to, że ranty w niektórych modelach są niskie i szerokie, co daje dodatkową ceramiczną przestrzeń dookoła umywalki. To, o czym należy pamiętać przy wyborze każdej z tych dwóch wersji, to brak przestrzeni w pierwszej szufladzie szafki. Zajęta jest ona bowiem przez elementy montażowe. Osoby, które chcą całkowicie zrezygnować z zabudowywania umywalek powinny zdecydować się na dekoracyjne syfony, które dodadzą wnętrzu charakteru i atrakcyjności.
Czystość to podstawa
Ważnym aspektem przy projektowaniu łazienki jest łatwość utrzymania jej w czystości. Z badań instytutu Zymetria dla Grupy Geberit wynika, że Polacy gruntownie sprzątają swoje łazienki raz w tygodniu. Oba rozwiązania, zarówno umywalka podblatowa, jak i wpuszczana w blat mogą mieć zabudowany syfon, który ułatwi sprzątanie i wyeliminuje osadzanie się kurzu na elementach montażowych. Przy umywalce wpuszczanej w blat mamy wygodniejszy dostęp do styku między szafką, a natomiast niewątpliwą zaletą podblatowej jest możliwość zgarnięcia do niej wszystkich zabrudzeń z blatu jednym ruchem.