Międzynarodowa Grupa Geberit jest europejskim liderem technologii sanitarnej. Koncern Geberit utrzymuje silną pozycję na większości europejskich rynków lokalnych, oferując unikalne wartości dodane w sektorze systemów sanitarnych i ceramiki łazienkowej.
Produkcja jest prowadzona w 35 fabrykach, z czego 6 mieści się za oceanem. Siedziba główna koncernu znajduje się w miejscowości Rapperswil-Jona w Szwajcarii. Grupa Geberit uzyskuje sprzedaż netto na poziomie 2,6 miliarda franków szwajcarskich, zatrudniając 12 000 pracowników w ponad 40 krajach. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange. Od 2012 r. akcje Geberit wchodzą w skład SMI (Swiss Market Index).
Dowiedz się więcej na www.geberit.com
Woda to nasz żywioł
Wydaje się, że w pomieszczeniu takim jak łazienka duża wysokość wnętrza rodzi same problemy - choćby takie jak trudność utrzymania w czystości najwyższych partii ścian czy dobrego ogrzania. Dodatkowo miejsce takie ma zaburzone proporcje - wysokie ściany w niewielkim pomieszczeniu optycznie je pomniejszają, zwężają i przytłaczają.
Dodatkowa przestrzeń do wykorzystania
Jednakże to, co uważamy za wadę, może stać się atutem naszej łazienki. Wykorzystajmy na przykład przestrzeń pod sufitem na "schowanie" większości rur i mniej atrakcyjnych przedmiotów. Można tam również zrobić pojemną, podwieszaną szafkę, a przy wnętrzach o wysokości ponad 3,5 metra warto nawet zastanowić się nad antresolą, na której można urządzić mini-salonik kosmetyczny, w którym wygodnie będzie robić makijaż czy układać włosy.
Niebanalny sufit podwieszany
Najczęstszym sposobem poprawienia proporcji wysokiej łazienki jest zastosowanie podwieszanego sufitu. Tu pole do popisu jest ogromne, przede wszystkim za sprawą oświetlenia sufitowego, które wcale nie musi (a nawet nie powinno) być symetrycznie i równomiernie porozmieszczane na całej płaszczyźnie. Zamontowanie świecącego "gwiazdozbioru" z małych diod lub lampek halogenowych w jednym miejscu sufitu i punktowego oświetlenia w całej łazience może stanowić bardzo ciekawe rozwiązanie.
Optyczne złudzenia
Istnieje także wiele metod poprawy optycznych proporcji takiej łazienki. Należy do nich układanie płytek na ścianach w poziomie zamiast w pionie lub zaprojektowanie poziomych czy ukośnych, "rozszerzających" wzorów na ścianach. Wysokiej łazienki nie należy wykańczać jednolitymi płytkami położonymi od podłogi do sufitu, gdyż stworzą przytłaczające wrażenie studni – mamy wszak wspaniałe pole do popisu z wykorzystaniem asymetrycznych, ukośnych wzorów! Nie bez znaczenia jest też kolor. Wnętrze obniżymy też malując sufit oraz szeroki na kilkanaście centymetrów pas pod sufitem kolorem ciemniejszym niż ściany.
Zobacz więcej: