Międzynarodowa Grupa Geberit jest europejskim liderem technologii sanitarnej. Koncern Geberit utrzymuje silną pozycję na większości europejskich rynków lokalnych, oferując unikalne wartości dodane w sektorze systemów sanitarnych i ceramiki łazienkowej.
Produkcja jest prowadzona w 35 fabrykach, z czego 6 mieści się za oceanem. Siedziba główna koncernu znajduje się w miejscowości Rapperswil-Jona w Szwajcarii. Grupa Geberit uzyskuje sprzedaż netto na poziomie 2,6 miliarda franków szwajcarskich, zatrudniając 12 000 pracowników w ponad 40 krajach. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange. Od 2012 r. akcje Geberit wchodzą w skład SMI (Swiss Market Index).
Dowiedz się więcej na www.geberit.com
Woda to nasz żywioł
Nowoczesne aranżacje pełne są dużych, przestronnych i często otwartych natrysków, nawet jeśli z łatwością zmieści się w nich także wanna lub rozwiązanie typu 2w1 czyli wanno-prysznic. Popularne rozwiązania architektoniczne i ciekawe wyposażenie pozwala na stworzenie wyjątkowego miejsca do wzięcia prysznica, pozwalającego na relaks i odprężenie.
Co ciekawe, jeszcze kilkanaście lat temu rezygnacja z wanny w łazience wydawała się co najmniej dziwna. Dzisiaj taka decyzja już nie zaskakuje, a łazienka wyposażona wyłącznie w kabinę prysznicową (bez wanny) jest standardem. To świetne rozwiązanie zarówno do małych, jak i do dużych łazienek. Ale montaż prysznica ma też inne zalety.
Przede wszystkim, pozwala na znaczną oszczędność wody. Szybki odświeżający prysznic zużywa znacznie mniej wody niż kąpiel w wannie. Biorąc pod uwagę fakt, że codziennie z natrysku korzysta kilkoro domowników, otrzymujemy realną oszczędność mediów. A to już w pierwszym miesiącu można odczuć płacąc niższe rachunki.
Dobrze zaaranżowana kabina prysznicowa potrafi umiejętnie ukryć mankamenty wnętrza lub świetnie podkreślić jego największe zalety.
W małych łazienkach warto wykorzystać proste ścianki prysznicowe (jak np. przegrody walk-in z serii GEO) do stworzenia prostej otwartej kabiny lub natrysku odgrodzonego jedynie pojedynczą taflą szkła. Da to optyczne poczucie głębi i wizualnie znacznie powiększy mały metraż.
W łazienkach z wnęką lub nietypowym układem wstawienie przesuwanych drzwi lub dużej przezroczystej przegrody GEO znosi optyczne granice stref w łazience.
W dużych nowoczesnych łazienkach natrysk można zaaranżować w postaci dużej strefy kąpielowej. Niezwykle efektownie prezentują się duże natryski bez brodzika oddzielone jedynie taflą szkła od wnętrza (np. przegrodą walk-in GEO o szerokości 140 cm), z łatwym dostępem z obu stron, będące wizualnie integralną częścią pomieszczenia.
W małych metrażach wstawienie prysznica zamiast wanny staje się oczywistym wyborem. Szczególnie gdy w łazience potrzebujemy wygospodarować dodatkowo miejsce na pralkę i na miejsce do przechowywania kosmetyków i przyborów toaletowych dla całej rodziny. Warto pamiętać o kilku rozwiązaniach, które znacznie ułatwią urządzenie i potem codzienne funkcjonowanie w łazience z prysznicem i pralką.
Ścianki i drzwi prysznicowe GEO dostępne są w szerokiej ofercie rozmiarów, co pozwala na dużą elastyczność aranżacyjną. Łatwość dopasowania pojedynczych elementów kabiny i stworzenia strefy kąpielowej dopasowanej do nawet najbardziej niestandardowego układu to duża zaleta.
Duża łazienka z prysznicem
Rezygnacja z wanny daje przestrzeń na wstawienie przestronnej kabiny z dodatkowymi opcjami (np. hydromasażem), a dodatkowo pozwala na montaż np. bidetu. W pokojach kąpielowych spotykamy najczęściej przestronny natrysk z dużą deszczownicą, oddzielony pojedynczą ścianką od reszty pomieszczenia. Rezygnacja z brodzika i ciągłość płytek na ścianie i podłodze wewnątrz i na zewnątrz kabiny sprawiają, że kabina „znika” optycznie, a jej granica wyznaczona jest jedynie taflą przezroczystego szkła.
Duża kabina w małym wnętrzu
By zyskać dodatkową przestrzeń w łazience o niewielkim metrażu, a całej aranżacji dodać wizualnej lekkości, warto zastanowić się na instalacją niskiego brodzika prostokątnego (jak te z serii PACYFIK o wysokości zaledwie 3 cm) i pojedynczych ścianek prysznicowych, które stworzą wygodną strefę kąpielową. Przezroczyste szkło optycznie doda głębi małemu wnętrzu. Aby spotęgować ten efekt warto w projekcie łazienki wykorzystać dodatkowo duże lustra i jasną kolorystykę.
Fototapeta w kabinie
Duża grafika na jednej ze ścian za kabiną to sprytny sposób na wizualne powiększenie małego wnętrza i odwrócenie uwagi od niewielkiego metrażu. Duża grafika z trójwymiarowym efektem potrafi zupełnie odmienić postrzeganie wnętrza i stworzyć efekt „WOW” nawet w małej łazience. Ogromny wybór wzorów fototapet przystosowanych do wilgotnych warunków panujących wewnątrz kabiny (to najczęściej grafiki drukowane na szkle lub specjalne dekory) sprawia, że z łatwością można je wkomponować w projekty nowoczesnych łazienek niemal w każdym stylu.
Złoto, czerń, mosiądz, marmur – luksus w domowej łazience
Najmodniejsze w ostatnich sezonach aranżacje to te oparte na połączeniach bieli i czerni (styl industrialny, nowojorski), butelkowej zieleni i złota czy pudrowego różu i srebra. Coraz chętniej zapraszamy luksusowe materiały i ozdobne elementy wyposażenia do domowego zacisza. W połączeniu z jasnymi gładkimi płytkami czy delikatnie żyłkowanym marmurem powstają aranżacje nowoczesne i eleganckie, jednocześnie luksusowe, ale wyważone, bez kiczu i poczucia przytłoczenia. Na niewielkim metrażu powstają małe dzieła sztuki, które pozwalają na relaks i odprężenie w domowej łazience po ciężkim dniu.