Ecru, brązy i beże

umywaki Koło VariForm wpuszczane w blat
Ecru

Klasyczny, kremowy odcień z delikatną nutą żółci. Ten bardzo stonowany kolor pasuje do aranżacji współczesnych, ale także tradycyjnych i wiejskich. Akcent jest tu położony na żarzące się odcienie ziemi.

Ciepły ton tej barwy niweluje uczucie surowości i nieprzytulności, dodając wnętrzu wdzięku i czyniąc je bardziej przytulnym, dlatego bardziej niż czysta biel nadaje się na kolor wiodący.

Brązy i beże

Kolor piasku, kamieni i drewna to barwy bardzo często stosowane w łazienkach wszystkich typów. Są neutralne i łatwo ich użyć w wielu zestawieniach kolorystycznych. Powodują, że czujemy się bliżej natury, łagodzą surowość i chłód ceramiki oraz armatury, czynią wnętrze przytulnym, ciepłym i swojskim. Należą do kolorów "bezpiecznych" - można je stosować zarówno w niewielkich łazienkach jak i w salonach kąpielowych.

Brązy i beże pięknie wyglądają zarówno samodzielnie, jak i w charakterze dodatków do innych zestawień kolorystycznych. Użycie brązu drewna czy piaskowej żółci lub beżu płytek czyni wnętrze cieplejszym i bardziej "domowym". W przypadku tych kolorów bardzo wiele zależy od faktury użytych materiałów - ma ona ogromne znaczenie dla ostatecznego efektu.