Błękity

Primo
Niebieski

Barwa ta zawiera w sobie całą gamę tonów i odcieni często i chętnie stosowanych w łazienkach. Sprzyja spokojnemu relaksowi, odświeża i regeneruje system nerwowy. Często w zestawieniach kolorystycznych występuje wiele odcieni niebieskiego - od jasnych pastelowych błękitów po niemal czarny granat. To kolor chłodny, powiększający optycznie wnętrze, daje wrażenie czystości i świeżości.

Doskonały w przypadku klasycznych aranżacji, należy jednak liczyć się, że wnętrza gdzie niebieski będzie przeważał, mogą sprawiać wrażenie zbyt statycznych i poważnych. Warto więc pokusić się o kolorystyczne akcenty. Zastosowanie tej barwy wymaga także umiejętnego dobrania oświetlenia tak by łazienka "na niebiesko" nie stała się smutna i nieciekawa.

Marynarski błękit - klasyczny ciemny błękit, który jest tradycyjny i elegancki. Nieważne gdzie się znajduje i jakich użyjesz dodatków - marynarska klasa jest ponadczasowa.

Błękit w kolorze nieba - czysty i klarowny błękit zadowalający prawie wszystkie gusta. Połącz go z bielą w celu otrzymania sielankowego, włościańskiego klimatu lub dodaj czerń, aby otrzymać wygląd retro. Komponując ten błękit z ciemną czerwienią lub innymi pulsującymi życiem barwami możesz uzyskać styl francuskiej prowincj