Żółcie i żółtości

Żółty 
To kolor kojarzący się ze słońcem, ciepłem i aktywnością. Różne odcienie żółci są często używane we wnętrzach, również w łazienkach. Kolor ten pomaga zwalczać melancholię, zniechęcenie, apatię, również depresję i głęboki pesymizm. Wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i pozytywnie działa na psychikę.

Wnętrze w ciepłym kolorze żółtym z samego rana wprowadzi w dobry nastrój, z kolei cytrynowe akcenty dadzą wrażenie prawdziwie wiosennej świeżości. I choć kolor ten nie jest "tradycyjną" łazienkową barwą, warto zastanowić się nad jego zastosowaniem, szczególnie w większych wnętrzach.

Jasny żółty to delikatny i gościnny kolor, który może być użyty jako barwa podstawowa lub dopełnienie szerokiego spektrum kolorów, jak brązy, czerwienie, błękity i zielenie.

Piaskowa żółć wszechstronna i ciepła barwa, która doskonale współgra z wieloma stylami i akcentami kolorystycznymi. Kolor ten dobrze komponuje się z elementami z drewna.

Szafran
Szafran to naturalna, przejrzysta żółć. Jest to atrakcyjny kolor, który przyciąga uwagę, ale daje tez wrażenie stylu i ciepła. Doskonały na kolorystyczne akcenty.