Mała łazienka - jak ją urządzić w 2021 roku? Poznaj najnowsze trendy

Modne łazienki – jakie elementy wyposażenia?

Kierunki, w którym podążają nowoczesne aranżacje łazienkowe, dotyczą nie tylko stylistyki i wystroju wnętrza, ale także wyposażenia i rozwiązań, które wpływają na komfort i wygodę codziennego użytkowania. Jakie wyposażenie zagości w łazienkach w 2021 roku?

  • Niskie brodziki lub kabiny z odpływem liniowym – już od kilku lat widać wyraźny trend w kierunku minimalizowania wyposażenia i upraszczania rozwiązań. I to nie tylko pod kątem wizualnym. Ważna jest łatwość eksploatacji i wygoda korzystania na co dzień. Nowoczesne brodziki z serii PACYFIK mają tylko 3 cm wysokości, jedynie symbolicznie zaznaczając swoje granice w kabinie prysznicowej. 
  • Miski WC do małych łazienek – specjalnie na potrzeby niewielkich wnętrz dostępne są modele krótkich misek sedesowych (np. minimalistyczne w serii MODO PURE, klasyczne z linii STYLE i nowoczesne miski NOVA PRO PICO) . Ich konstrukcja pozwala na komfortowe korzystanie z wc, jednak zajmują znacznie mniej miejsca w niewielkim wnętrzu. 
  • Umywalki do małych łazienek – zaprojektowane z myślą o stworzeniu funkcjonalnej strefy umywalkowej w małym metrażu. Modele z serii VARIFORM lub NOVA PRO o głębokości zaledwie 25 – 30 cm i otworem na baterię na bocznej krawędzi to ogromna oszczędność miejsca. 
  • "Ukryte” meble i multifunkcjonalne rozwiązania – czyli sprytna zabudowa przestrzeni do przechowywania, szafek z pralką i suszarką, regałów na kosmetyki, środki czystości i przybory toaletowe. Wykorzystania każdego nieoczywistego miejsca na przestrzeń do przechowywania ułatwia też utrzymanie porządku we wnętrzu. Świetnie się tu sprawdzają szafki z lustrem, a nasze modele NOVA PRO PREMIUM mają dodatkowe podświetlenie i gniazdka elektryczne ukryte wewnątrz mebli. Proponujemy serie ceramiki i mebli zaprojektowane specjalnie z myślą o małych łazienkach. Komplety wyposażenia w seriach NOVA PRO PREMIUM czy TRAFFIC pozwalają na stworzenie spójnej stylistycznie aranżacji nawet w niewielkim wnętrzu.
  • Deski myjące – to kolejny duży krok w kierunku zwiększenia higieny. Deski myjące to nowość, która pojawiła się na rodzimym rynku niedawno, ale ma coraz więcej zwolenników. To też duże ułatwienie przy sprzątaniu łazienki krok po kroku.
  • Bidety– coraz więcej użytkowników przekonuje się, jakim wygodnym i higienicznym rozwiązaniem jest instalacja bidetu koło miski WC. W większych łazienkach bidety wchodzą powoli do standardu wyposażenia, choć coraz częściej spotyka się je także w projektach niewielkich wnętrz, szczególnie toalet

Jakie są najnowsze trendy wnętrzarskie przy urządzaniu łazienek? Jak zaprojektować niewielkie pomieszczenie, by było jednocześnie wygodne i estetyczne? Który z modnych stylów wybrać, by stworzyć łazienkę modną i funkcjonalną?

Nowoczesne projekty łazienek to coraz ciekawsze rozwiązania architektoniczne, pełne pięknego wzornictwa, nieoczywistych połączeń kolorystycznych i zaskakujących dekoracji. To ogromne pole do kreatywnego rozwinięcia własnej wizji i stworzenia domowego królestwa komfortu i wypoczynku. 

Łazienki - trendy

Intensywne kolory, silne kontrasty, nowoczesne aranżacje z wykorzystaniem drewna, zatarcie granic stref funkcjonalnych, minimalizm i prostota – to najgorętsze trendy łazienkowe w 2021 roku. Ten rok stawia na pełne wyrazu projekty, o zdecydowanej stylistyce, z nieoczywistymi połączeniami stylistycznymi i kolorystycznymi. 

 

Zmienia się także podejście do projektowania łazienek. To już nie jest wyizolowana przestrzeń przeznaczona wyłącznie na codzienną toaletę. Aranżacja łazienki staje się swoistym przedłużeniem wystroju całego domu. Odchodzi się od wykładania całego pomieszczenia płytkami na rzecz innych okładzin ściennych, drewna czy farb przeznaczonych specjalnie do warunków wysokiej wilgotności. 

Najmodniejsze łazienki to te kolorowe


Intensywne kolory wracają do łazienek. To aranżacje dla odważnych, którzy nie boją się zdecydowanych rozwiązań. Nasycone żółcie, błękity, fiolety, czerwień, turkus i fuksja – soczyste barwy, które ożywią wnętrze i nadadzą mu rys nieco egzotycznej, ale nowoczesnej elegancji.
W aranżacji małej łazienki nasycone kolory warto dozować z umiarem. Mają być raczej dodatkiem niż bazą, by nie przytłoczyć niewielkiego metrażu. Uniwersalną bazą do takich aranżacji jest klasyczna biel, która dodatkowo powiększa optycznie małe wnętrze. Nowoczesne wyposażenie łazienkowe z designerskich kolekcji VARIFORM, MODO i TWINS to ponadczasowe modele projektowane w nowoczesnym wzornictwie. Spójna biała aranżacja będzie świetnie wyglądać z każdym kolorem. To dobra opcja dla kreatywnych osób, które lubią częste zmiany wystroju. Wystarczy ponadczasowa biała baza i dodatki, które odmienią łazienkę, by nadać wnętrzu zupełnie nowego charakteru.

Kolekcja Nova Pro marki Koło