Komfortowe i higieniczne rozwiązania do łazienki


Obecnie szczególnie zwracamy uwagę, by dbać o czystość w swoim otoczeniu. Jakie rozwiązania stosować w łazience by chronić siebie i bliskich przed kontaktem z groźnymi drobnoustrojami? Jak usprawnić sprzątanie łazienki? Podpowiadamy.
 
Bezpieczna łazienka - bezdotykowość 

Dokładne mycie rąk, dezynfekowanie skóry i otaczających powierzchni jest kluczowe by zminimalizować ryzyko przenoszenia drobnoustrojów. Pamiętajmy, że łazienka jest zwykle pierwszym pomieszczeniem, do którego kierujemy kroki wracając do domu. To najbardziej newralgiczny punkt także w biurach i miejscach publicznych, z którymi wiele osób ma kontakt.

Dlatego w pierwszej kolejności warto postawić na rozwiązania, które eliminują ryzyko osadzania drobnoustrojów na powierzchniach baterii i ceramiki. Bateria bezdotykowa, dozowniki mydła czy bezdotykowe przyciski spłukujące dają możliwość usunięcia drobnoustrojów ze skóry bez kontaktu z elementami wyposażenia. Takie i wiele innych bezpiecznych rozwiązań możemy wprowadzić do łazienki dzięki produktom Koło. Miski bezkołnierzowe z technologią Koło Rimfree® czy umywalki z powłoką Reflex nie tylko minimalizują ryzyko przenoszenia patogenów, ale znacznie ułatwiają utrzymanie porządku w łazience.

 
Postaw na higieniczne rozwiązania - miska bezkołnierzowa Koło Rimfree 

Zastosowanie technologii Rimfree® sprawia, że korzystanie z miski wc bez kołnierza jest jeszcze bardziej higieniczne. Dlaczego? Dzięki usunięciu wewnętrznego kołnierza nie ma problemu z gromadzeniem się zanieczyszczeń w trudno dostępnych miejscach. To zwykle osady uciążliwe do doczyszczenia, w których rozwijają się groźne bakterie i grzyby. 

Dzięki swojej konstrukcji toaleta bezkołnierzowa na długo pozostaje czysta i świeża. Podczas sprzątania wystarczy tylko przetrzeć miskę ściereczką z łagodnym detergentem, aby ją wyczyścić. Wybierając ceramikę do łazienki, warto przyjrzeć się modelom misek wc wiszących. Mocowanie ich do ściany dodatkowo eliminuje ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń na styku między ceramiką a posadzką. Łatwiej też posprzątać okolicę wc.

Umywalka łazienkowa z powłoką Reflex

Specjalna gładka powłoka Reflex ułatwia łączenie się drobinek wody na powierzchni ceramiki. Woda sprawniej z niej spływa, co chroni przed osadzaniem się zanieczyszczeń i powstawaniem nieestetycznych zacieków. Właściwości umywalki łazienkowej z powłoką Reflex zapewniają łatwe mycie i utrzymanie jej na dłużej w czystości. Co więcej, wykorzystanie dobrej jakości trwałego materiału ceramicznego daje gwarancję, że umywalka na długo zachowa swoje pierwotne właściwości i będzie służyć przez wiele lat. 

Sprawny odpływ wody z powierzchni ceramiki oznacza też niższą wilgotność w łazience. To duży problem szczególnie w małych pomieszczeniach z utrudnioną wentylacją. Pamiętajmy, że ciepłe i wilgotne środowisko panujące w łazienkach i toaletach to idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. W zmniejszeniu poziomu wilgotności pomaga także częste wietrzenie, stosowanie dodatkowych grzejników oraz pochłaniaczy wilgoci.

W strefie umywalkowej warto szczególnie zadbać o wysoką higienę. Bateria bezdotykowa i dozownik mydła z czujnikiem ruchu pozwalają nie tylko zachować wysoki reżim sanitarny. Z opinii użytkowników wynika, że to rozwiązania wygodne i komfortowe, szczególnie dla małych dzieci, które uczą się samodzielnego korzystania z toalety.

zachowaj higienę i myj ręce
czysta łazienka

Deska sedesowa antybakteryjna

Strefa wc jest najbardziej newralgicznym punktem na mapie czystej łazienki. Wymaga regularnego i częstego sprzątania by mieć pewność, że jest bezpieczna dla wszystkich domowników. Antybakteryjne deski sedesowe ułatwiają to zadanie. Dzięki dodatkowej warstwie utrudniają osadzanie i rozmnażanie się bakterii. Dotyczy to także trudno dostępnych i uciążliwych do doczyszczenia zakamarków.

Deski antybakteryjne Koło często wykonane są z duroplastu, czyli tworzywa o właściwościach podobnych do włókna szklanego. To zapewnia ich trwałość i estetyczny wygląd. Projektanci zadbali jednak nie tylko o atrakcyjny design. Duroplast to dodatkowo materiał łatwy w czyszczeniu, lekki i odporny na uszkodzenia.

Brodziki i wanny z powłoką AntiSlide

Specjalnie zaprojektowana powłoka antypoślizgowa w wannach i brodzikach łączy komfort i dobry design z poczuciem bezpieczeństwa. Na brodzikach prostokątnych i we wnętrzu wanien eksperci Koło zaprojektowali innowacyjną powłokę AntiSlide, która redukuje ryzyko poślizgnięcia i upadku podczas kąpieli. Potwierdzeniem tych właściwości jest przyznany certyfikat zgodności z normą DIN 51097. Warstwa AntiSlide jest jedyną tego typu technologią na rynku produktów akrylowych, która ma potwierdzoną klasę odporności na poślizg (klasa A według wspomnianej normy).

Specjalnie zaprojektowany układ i kształt wypukłości na powierzchni powłoki zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale także znacznie ułatwia utrzymanie w czystości. Brodziki i wanny Koło są wykonane z materiału ułatwiającego łatwe czyszczenie powierzchni. Powłoka AntiSlide, mimo swojej faktury, nie zatrzymuje i nie gromadzi zanieczyszczeń. To ciekawe rozwiązanie, łączące w sobie potwierdzone bezpieczeństwo stosowania ze stylowym designem.

Jak dbać o higienę łazienki?

Jak sprzątać łazienkę, by mieć pewność, że jest bezpieczna i wolna od patogenów? O czym pamiętać, na co szczególnie zwrócić uwagę? Czy dodatkowa dezynfekcja łazienki jest potrzebna? 
Mając na celu zabezpieczenie siebie i bliskich, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:
  • Dokładne mycie i dezynfekcja wspólnych powierzchni - umywalka, wc, wanna, prysznic, szafki, szuflady – to strefy w łazience, z którymi wiele osób ma częsty kontakt. I to tam pojawia się największe ryzyko przenoszenia patogenów ze skóry i ubrań na powierzchnię ceramiki lub mebli. Warto pamiętać o dokładnym czyszczeniu, nawet tych trudno dostępnych miejsc w zakamarkach umywalki, baterii i uchwytów.
  • Częsta wymiana ręczników - to kolejne miejsce, gdzie „lubią” gromadzić się drobnoustroje. W dobie szczególnej dbałości o higienę, warto wymieniać ręczniki nawet co drugi dni.
  • Urządzenia bezdotykowe - bateria uruchamiana przez czujnik ruchu oraz podobnie działające aplikatory mydła to podstawa bezpiecznej higieny. Rozważmy też instalację bezdotykowego włącznika światła. To rozwiązanie to świetna opcja także dla rodzin z dziećmi, gdzie najmłodsi mają problem z dosięgnięciem do włącznika światła. 
  • Dezynfekcja łazienki – w czasie pandemii i szczególnego narażenia na infekcje, warto rozważyć stosowanie środków dezynfekujących do powierzchni (płytek, ceramiki, wc, prysznica, wanny) po każdym sprzątaniu.

Ważne jest także wypracowanie nowych nawyków, takich jak: unikanie dotykania powierzchni przed umyciem rąk czy stosowanie środka do dezynfekcji skóry po każdym ich umyciu. Zwróćmy jednak uwagę, czy używane preparaty mają odpowiednią skuteczność w neutralizowaniu drobnoustrojów oraz czy są bezpieczne dla skóry przy częstym stosowaniu.
 
Sprawdź >> Mała łazienka - jaką umywalkę wybrać?