Międzynarodowa Grupa Geberit jest europejskim liderem technologii sanitarnej. Koncern Geberit utrzymuje silną pozycję na większości europejskich rynków lokalnych, oferując unikalne wartości dodane w sektorze systemów sanitarnych i ceramiki łazienkowej.
Produkcja jest prowadzona w 35 fabrykach, z czego 6 mieści się za oceanem. Siedziba główna koncernu znajduje się w miejscowości Rapperswil-Jona w Szwajcarii. Grupa Geberit uzyskuje sprzedaż netto na poziomie 2,6 miliarda franków szwajcarskich, zatrudniając 12 000 pracowników w ponad 40 krajach. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange. Od 2012 r. akcje Geberit wchodzą w skład SMI (Swiss Market Index).
Dowiedz się więcej na www.geberit.com
Woda to nasz żywioł
Remont łazienki to duże wyzwanie, niezależnie od jej metrażu. Na koszt zmiany wystroju łazienki składa się wiele czynników, te związane z zakupem wyposażenia oraz te przeznaczone na pracę ekipy remontowej. Co wziąć pod uwagę planując kosztorys remontu łazienki? Jak zaplanować prace? Podpowiadamy. Biorąc pod uwagę wszystkie pomieszczenia w domu, remont kuchni i łazienki to zwykle najdroższe inwestycje. Najwięcej budżetu pochłania wyposażenie (okładziny ścienne i podłogowe, ceramika i armatura, sprzęt, instalacje), ale koszt pracy ekipy remontowej też jest istotną pozycją na liście wydatków. Remont łazienki to spora inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć i dokładnie zaplanować. Aby długo cieszyć się atrakcyjnym wyglądem nowego wystroju łazienki, warto postawić na wysokiej jakości produkty, wytrzymałe, starannie wykończone, o ponadczasowym designie. Proponujemy różnorodne linie wyposażenia łazienkowego, które z łatwością wpasują się w każdą aranżację.
Warto pamiętać, że oprócz atrakcyjnego wyglądu, łazienka ma być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Każdy z domowników korzysta z niej na co dzień przynajmniej kilkukrotnie. To jedno z najintensywniej wykorzystywanych pomieszczeń w każdym domu. Dlatego w pierwszej kolejności warto się zastanowić, jakie są potrzeby każdego z domowników i jakie rozwiązania aranżacyjne pozwolą je zaspokoić. Zadajmy sobie kilka ważnych pytań:
Uzbrojeni w odpowiedzi na te wszystkie pytania, możemy usiąść do tworzenia konkretnego projektu. Na kartce lub w specjalnym programie, samodzielnie lub z pomocą specjalisty, przełóżmy swoją wizję na konkretny projekt. Im więcej szczegółów uda nam się określić na początku, tym sprawniej przebiegnie remont łazienki później.
W łazience o niewielkim metrażu każdy fragment przestrzeni jest na wagę złota. Przed rozpoczęciem remontu warto przede wszystkim zastanowić się, jak zaoszczędzić miejsce w łazience oraz jak optycznie powiększyć wnętrze. Proponujemy wiele rozwiązań dla małych łazienek: stelaże podtynkowe z serii KOŁO SLIM, szyby i drzwi prysznicowe w różnych wymiarach, krótkie miski WC wiszące, małe umywalki z serii STYLE i NOVA PRO, szafki z lustrem i funkcjonalne zestawy meblowe.
W pierwszej kolejności rozplanujmy układ wnętrza, podzielmy na strefy i przejrzyjmy dostępne modele wyposażenia. Dodajmy do projektu oświetlenie, przestrzeń do przechowywania, meble i dodatki. W małej łazience dobrze sprawdza się jasna kolorystyka, oświetlenie punktowe i duże lustra – wszystkie te rozwiązania optycznie powiększają wnętrze. Mając konkretną wizję, warto zrobić spis potrzebnego wyposażenia i zakres prac. A w drugim kroku podzielić cały projekt na etapy i określić ich ramy czasowe i budżetowe.
To jedno z najtrudniejszych pytań. Wysokość budżetu zależy od wielu czynników. Nawet sumując wszystkie główne koszty okładzin, wyposażenia, materiałów budowlanych i pracy ekipy budowlanej, warto wziąć około 20% zapasu na nieplanowane wydatki i drobne modyfikacje. Jak pokazuje praktyka, te zawsze się trafiają. Warto mieć bufor budżetowy, by w takich sytuacjach sprawnie doprowadzić inwestycję do końca.
Koszt remontu małej łazienki w dużej mierze zależy od zakresu prac i standardu wyposażenia. Gdy planujemy jedynie wymianę mebli, „odświeżenie” wystroju i wymianę dodatków, wówczas jesteśmy w stanie zmieścić się w budżecie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Znów finalna kwota zależy od ceny produktów, które potrzebujemy kupić. W liniach produktowych koło NOVA PRO, SOLO czy TRAFFIC, gdzie dostępne zarówno meble, jak i ceramika, można skomponować zestaw wyposażenia łazienkowego zamykając się w kwocie już 3-4 tys. zł.
Remont obejmujący też zmianę okładzin ściennych i podłogowych oraz wymianę instalacji to już koszt zbliżający się przynajmniej do około 8 – 10 tys. zł. A to też zależy od standardu wyposażenia, zakresu prac oraz tego, jak wysoki będzie koszt pracy ekipy budowlanej. Przy pełnym wyposażeniu łazienki o większym metrażu trzeba już liczyć się kosztem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że rozpiętość kosztowa nawet dla jednego projektu może być znaczna. Dlatego warto już na etapie planowania określić jak najwięcej szczegółów, by łatwiej wycenić całą inwestycję.
Co wziąć pod uwagę, by precyzyjnie zaplanować budżet? Sprawdźmy ceny:
Zakupy wyposażenia to jedno, ale należy jeszcze wygospodarować budżet na: