Międzynarodowa Grupa Geberit jest europejskim liderem technologii sanitarnej. Koncern Geberit utrzymuje silną pozycję na większości europejskich rynków lokalnych, oferując unikalne wartości dodane w sektorze systemów sanitarnych i ceramiki łazienkowej.
Produkcja jest prowadzona w 35 fabrykach, z czego 6 mieści się za oceanem. Siedziba główna koncernu znajduje się w miejscowości Rapperswil-Jona w Szwajcarii. Grupa Geberit uzyskuje sprzedaż netto na poziomie 2,6 miliarda franków szwajcarskich, zatrudniając 12 000 pracowników w ponad 40 krajach. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange. Od 2012 r. akcje Geberit wchodzą w skład SMI (Swiss Market Index).
Dowiedz się więcej na www.geberit.com
Woda to nasz żywioł
Wanna w łazience to synonim luksusu i komfortu. Daje możliwość stworzenia strefy SPA w domowym zaciszu. Prostokątna, owalna czy asymetryczna? Która najlepiej sprawdzi się w naszej łazience? Na co zwrócić uwagę wybierając wannę? Podpowiadamy. Dla wielu osób wanna jest obowiązkową pozycją na liście wyposażenia łazienki. Możliwość wzięcia gorącej relaksującej kąpieli w domowym zaciszu pozwala na ukojenie nerwów po stresującym dniu i zrelaksowanie zmęczonego ciała. Dostępne obecnie na rynku modele pozwalają na zorganizowanie strefy kąpielowej w niemal każdym wnętrzu, bez względu na metraż i układ.
Wanny – jak wybrać? Ważne parametry.
Kluczową kwestią podczas wyboru wanny jest ilość i kształt przestrzeni w łazience, którą zajmie. Dodatkowo zaplanujmy miejsce wokół wanny na swobodne wchodzenie i wychodzenie z niej.
Wanna prostokątna – optymalne wykorzystanie przestrzeni
Wanny w kształcie prostokąta lub kwadratu to najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Modele dostępne są w różnych wymiarach, o różnych proporcjach boków. Standardowo mają długość około 140-180 cm, przy szerokości około 70-80 m. Dostępne są też modele dłuższe lub szersze, a nawet dwuosobowe do łazienek o większym metrażu. Wanny prostokątne z łatwością wpasują się w róg pomieszczenia, można je także postawić przy jednej ze ścian. Dużą popularnością cieszą się modele do zabudowy. Okładziny z płytek lub paneli pozwalają wkomponować je w ogólny projekt łazienki i stworzyć spójny stylistycznie wystrój. Wanny o kształcie prostokąta ułatwiają jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni i dają ogromne możliwości aranżacyjne. Z łatwością wpasują się we wnękę, tworząc kameralną przestrzeń do relaksujących kąpieli. To też dobra baza do postawienia kabiny lub parawanu nawannowego. Taki wanno-prysznic daje możliwość zarówno wzięcia szybkiego natrysku, jak i długiej kąpieli i organizacji domowego SPA.
Wanna asymetryczna – dobre rozwiązanie dla niestandardowego układu
Masz trudność z dopasowaniem prostokątnej lub owalnej wanny? Koniecznie sprawdź ofertę niestandardowych modeli. Asymetryczne wanny świetnie wpasowują się w nawet najbardziej nietypowy układ, dając jednocześnie możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Najczęściej spotyka się modele czworoboczne o różnych długościach boków, jednak na zamówienie dostępne są także heksagonalne lub ośmiokątne.
Wanna owalna – komfort w małej łazience
Modele z zaokrąglonym bokiem występują w wariancie przyściennym lub narożnym. Podobnie jak wanny narożne, wersje owalne dają możliwość jak najlepszego wykorzystania miejsca we wnętrzach o małym metrażu.
Osobną kategorię stanowią wolnostojące wanny owalne. To popularne ostatnio produkty, np. modele z prostymi dłuższymi krawędziami i zaokrąglonymi bokami z możliwością dostawienia do ściany lub montażu bezpośrednio na posadzce. Ta opcja wygląda stylowo w każdym wnętrzu, bez względu na metraż i układ
Decydując się na model do postawienia na posadzce, trzeba pamiętać, by dobrać do niego pasującą baterię podłogową. Warto też przemyśleć układ i wyjścia instalacji wodno-kanalizacyjnej.