KOŁO partnerem Łódź Design Festival 2016

Już 13 października rozpocznie się 10. jubileuszowa edycja Łódź Design Festival, której hasłem przewodnim jest Tożsamość. Na tym corocznym wydarzeniu związanym z projektowaniem i designem nie mogło zabrknąć marki KOŁO Grupa Geberit.

Podczas kilkudniowego święta designu na odwiedzających festiwal Gości będzie czekać specjalnie zaprojektowana na tę okazję strefa, w której zaprezentowane zostaną produkty marek należących do Grupy: Koło, Keramag i Geberit.

W czasie tegorocznej odsłony festiwalu  projektantanci, kuratorzy, zwiedzający i goście zastanowią się, jak poprzez design wyrażać swoją tożsamość. Wspólnie poszukamy też odpowiedzi na pytanie, co kształtuje tożsamość miejsc, w których żyjemy. W ramach festiwalu odbędą się dwa specery zorganizowane w ramach projektu Nie olewamy miasta. Tym razem KOŁO kultury miejskiej przybliży i pokaże w orygialny sposób łódzką miejską przestrzeń: w czasie wycieczki trambusem będzie można obejrzeć łódzkie murale, a na spacer udać się szlakiem łódzkiego modernizmu.

KOŁO kultury miejskiej będzię także obecne w łódzkim kinie Charlie, gdzie odbędzie się pokaz filmu „Medianeras” w reżyserii Gustavo Taretto oraz debata. Widzowie poznają historię bohaterów, którzy choć mieszkają w aglomeracji, czują się samotni. Próbują nadążyć za tempem życia nowoczesnego miasta i rozwojem techniki.

Co się będzie działo

13-23 października
Wystawa: I love water by Geberit
Centrum Festiwalowe Art Inkubator, budynek C, parter

16 października, 12.00-15.00
Wycieczka trambusem szlakiem łódzkich murali.
Zapisy: www.spacery.geberitevents.pl

21 października, 18.00-21.00
Pokaz fi lmowy i debata: „Medianeras“ Gustavo Taretto.
Zapisy: www.kino.geberitevents.pl

22 października, 12.00-15.00
Warsztat: PECHA KUCHA czyli jak opowiadać o designie.
Zapisy: www.pechakucha.geberitevents.pl

22 października, 21.00
Impreza klubowa: I Love Water by Geberit.
Zapisy: www.ilovewater.geberitevents.pl

Więcej informacji ma www.lodzdesign.pl