KOŁO „biegnie” na szczyt

Sponsor

Firma Koło jest oficjalnym sponsorem Marcina Świerca, jednego z najlepszych polskich biegaczy górskich. Zawodnik wspina się na szczyty górskie oraz przekracza szczyty wytrzymałości trudno dostępne nawet dla wytrawnych biegaczy. Dzielny biegacz staruje w koszulce z logo KOŁO, które towarzyszy znakom innych sponsorów m.in. Salomon i Suunto. 

Marcin Świerc specjalizuje się w biegach górskich, zwłaszcza ultra i skyrace. Od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce krajowej i międzynarodowej.

Rok 2014 rozpoczął od 1. miejsca w 12 godzinnym podziemnym biegu w Kopalni Soli w Bochni, był 14. w Transvulcania na Wyspach Kanaryjskich (83 km) oraz został Mistrzem Polski Skyrunningu w Zakopanem na dystansie 22 km i przewyższeniu 1784 m.

Start w Mistrzostwach Świata w Skyrunningu, które odbyły się w Chamonix 29 czerwca 2014 r. także należy zaliczyć do udanych. Zajął 8. miejsce, a do pokonania miał dystans 42 kilometrów, przewyższenie 2500 m i ponad 2000 zawodników z całego świata.

Do zwycięstwa zabrakło tylko 8 minut.

Kolejnym sukcesem Marcina zakończył się start na trasie Złotego Maratonu, podczas którego został Mistrzem Polski w Biegach Górskich. Zawody odbyły 19 lipca br. w Lądku Zdroju podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

- Wspieranie sportowych talentów sprawia nam ogromną satysfakcję, tym bardziej że dotyczy to zawodnika uprawiającego ekstremalnie trudną dyscyplinę. Marcinowi życzymy kolejnych sukcesów oraz realizacji planów. – mówi Krzysztof Brzeziński, Marketing Manager Sanitec Koło. – Sanitec Koło przywiązuje dużą wagę do rozwoju kultury fizycznej pracowników  organizując m.in. zajęcia i rozgrywki sportowe. Jestem przekonany, że współpraca z wytrawnym biegaczem pomoże i zachęci jeszcze więcej naszych koleżanek i kolegów do uprawniana tej dyscypliny sportu. – dodaje Brzeziński.

Bieganie jest sportem, który staje się w Polsce prawdziwą modą. Biegają wszyscy, bez względu na płeć, wiek i miejsce zamieszkania. Miłośników biegania można spotkać zarówno w miejskich parkach, jak i wysoko w górach. To właśnie biegi górskie są jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych w Polsce i na świecie, a zawody o randze międzynarodowej, takie jak UMTB czy Festiwal w Krynicy, gromadzą po kilka tysięcy uczestników z całego świata.

W tym roku Marcin Świerc planuje jeszcze starty m.in. w Biegu 7 Dolin - Krynica Zdrój (100 km) i Pucharze Świata na wyspie Reunion (160 km) - życzymy powodzenia.

Marcin Świerc - obecnie jeden z najlepszych polskich biegaczy górskich. Jest absolwentem Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii w Opolu, trenerem II klasy sportowej. Biega od 2002 roku. Jako zawodnik specjalizuje się w biegach górskich, zwłaszcza ultra oraz skyrace. Zawodnik polskiej kadry narodowej w biegach górskich. Członek zespołu Salomon Suunto Team. Wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich na długim dystansie. Więcej informacji o Marcinie jest na stronie: www.marcinswierc.pl