Firma Koło z myślą o najmłodszych - seminaria o wyposażeniu łazienek

Nova Top Junior

Przedszkole to miejsce, gdzie nauka i zabawa przeplata się, kształtując dobre nawyki u dzieci. Ważna jest nie tylko jakość świadczonych usług edukacyjnych, lecz także wysoki standard wyposażenia placówki. Wagę dostosowania wnętrz do potrzeb małych użytkow

Wiodący producent elementów wyposażenia łazienek zaprasza do wzięcia udziału w dwóch seminariach na temat specjalistycznego wyposażenia przedszkoli. Spotkania odbędą się w salonach firmowych KOŁO: w Warszawie 25 maja br. i w Krakowie 16 czerwca br. (w godzinach od 10.00 do 16.00). Skierowane są do architektów, inwestorów, a także dyrektorów placówek. Seminaria mają na celu poprawę standardów przedszkoli poprzez upowszechnienie funkcjonalnych i bezpiecznych wzorców projektowych.

- W Salonach Łazienek KOŁO w Warszawie i Krakowie można nie tylko kupić wyposażenie łazienek, lecz także uczestniczyć w ciekawych wystawach i spotkaniach tematycznych. Seminaria na temat aranżacji przestrzeni przedszkolnych to kolejne wydarzenia z zakresu edukacji architektonicznej, organizowane przez  KOŁO. Tym razem będziemy rozmawiać o architekturze i aranżacji przedszkoli, gdyż rozumiemy wagę dostosowania wnętrz do potrzeb użytkowników, w szczególności tych najmniejszych. Zależy nam, by dzieci korzystały z przyjaznych, bezpiecznych i funkcjonalnych łazienek. W ten sposób od najmłodszych lat nabywają dobrych nawyków higienicznych – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations Firmy KOŁO.

 

Edukacja architektoniczna
W organizację seminariów oprócz firmy KOŁO zaangażowały się firmy: Forbo (wykładziny), Safeplay (bezpieczne nawierzchnie), Betafence (ogrodzenia), ATJ (kabiny sanitarne), Tubądzin (płytki ceramiczne) oraz Kludi (armatura). Spotkania w Warszawie i Krakowie będą okazją do zapoznania się z proponowanymi przez nie nowoczesnymi produktami. Przykłady zrealizowanych przedszkoli, posłużą jako materiał do dyskusji panelowej o projektowaniu i korzystaniu z przestrzeni przedszkolnej. Natomiast przedstawiciele krakowskiego i warszawskiego Sanepidu przybliżą uczestnikom spotkania zagadnienia związane z warunkami sanitarnymi, jakie muszą być spełnione, w tego typu obiektach. Wyjaśnią, jakie pozwolenia należy uzyskać przed budową placówki przedszkolnej oraz na co trzeba zwracać szczególną uwagę podczas projektowania, realizacji i eksploatacji.

 

Spotkania „Przedszkola – Architektura. Elementy wyposażenia. Edukacja” będą okazją do zaznajomienia się z najnowszymi trendami w projektowaniu placówek. O trendach europejskich opowie m.in. Dariusz Śmiechowski – architekt, wykładowca warszawskiej ASP oraz członek międzynarodowej organizacji „Playce”, zajmującej się edukacją architektoniczną dzieci i młodzieży. Architekt zaprezentuje, w jaki sposób nowe podejście pedagogiczne wpływa na program funkcjonalny, kształt i architekturę placówek.

Inicjatywa producentów ma na celu pogłębienie wiedzy osób związanych z przedszkolami, by mogły stworzyć maluchom jak najlepsze warunki rozwoju. W przyjaznych i bezpiecznych placówkach dzieci szybko nauczą się dobrych nawyków higienicznych oraz zachowania w miejscach publicznych.