Łazienka dla niepełnosprawnych

Łazienka bez barier

Zobacz najnowszy katalog produktów KOŁO i Lehnen dla osób starszych i niepełnosprawnych. 

Marka KOŁO od wielu lat dba, by łazienka była gościnnym i przestronnym miejscem dla wszystkich. Nie ma w tym wyjątków – przez długi czas spełnialiśmy marzenia o łazienkach dzieci, dorosłych, byliśmy nieustannie wsparciem w tworzeniu łazienek publicznych.

Od zawsze jednak szczególną wagę przykładamy do szczególnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Stąd właśnie wśród naszych produktów znaleźć można szereg tych, które ułatwiają codzienne wizyty w toalecie osobom mającym trudności w poruszaniu się. Stworzyliśmy nawet całe kolekcje z myślą o ułatwianiu spotkań z wodą.

Należy do nich przede wszystkim seria Nova Pro Bez Barier. Zawierają się w niej specjalnie wydłużone  miski WC, które ułatwiają przesiadanie się z wózka lub balkonika. Nie zabrakło ich uzupełnienia w postaci specjalnych siedzisk i desek sedesowych, które swoją konstrukcją ułatwiają korzystanie bez względu na poziom sprawności ruchowej. Są także wyjątkowo wytrzymałe, co jest szczególnie ważne w dostępnych łazienkach. W tej kolekcji nie mogło zabraknąć także umywalek o wzmocnionej konstrukcji i ułatwiających korzystanie uchwytach. Ich ergonomiczny kształt pozwala na dużo łatwiejsze podjeżdżanie do nich na wózkach czy balkonikach oraz na prostsze mycie rąk – wszystko dzięki niewielkiej głębokości.

Seria Nova Pro Premium pozwoliła na wyniesienie tych rozwiązań na nowy poziom dzięki unowocześnionemu, eleganckiemu wyglądowi. Miska o półkrytych mocowaniach jeszcze lepiej prezentuje się w łazience, a uwspółcześniony design umywalek zapewnia jeszcze lepszy, stylowy wygląd.

Marka Koło nie mogła zapomnieć także o produktach, które uwzględnia się jeszcze na etapie technicznego planowania łazienki. Są nimi nasze stelaże podtynkowe, które spełniają wszelkie normy wykorzystania ich do łazienek przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Aby zapewnić jeszcze wyższy komfort i bezpieczeństwo, opracowaliśmy specjalny stelaż Technic GT 99405000, służący do montażu poręczy. Dzięki niemu każda z nich może zostać umieszczona na trwalszej niż ściana powierzchni, co zapewnia jeszcze wyższą wytrzymałość i pewność.

Skoro o poręczach mowa, Koło zadbało i o to. Dzięki współpracy z marką Lehnen, czołowym producentem produktów ze stali i aluminium stosowanych w budownictwie łazienkowym, zyskaliśmy możliwość uzupełnienia naszej oferty o niezwykle potrzebne uchwyty – mocowane na podłodze, ścianie czy stelażu. Dodatkowo marka Lehnen zaoferowała siedziska prysznicowe oraz charakterystyczne regulowane lustra, umożliwiające ich ustawienie zależnie od potrzeb. Dzięki temu całe wnętrze łazienki może być dostępne i bezpieczne dla każdego.    

Zapraszamy do zobaczenie naszego filmu Przyjazna łazienka, który dokładnie prezentuje sposób aranżacji łazienki dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku.

Więcej informacji o produktach Koło, Geberit i Lehnen przeznaczonych do łazienek dla osób starszych i osób z niepełnosprawnością znajdziecie Państwo w katalogu „Public. Bezpieczeństwo i Dostępność. Rozwiązania dla obiektów edukacyjnych oraz dostępnych dla osób z ograniczoną sprawnością”