Łazienka bez barier i łazienka w obiekcie medycznym

Rozwój cywilizacji sprawia, że problemy osób nie w pełni sprawnych komplikują się. Nie w pełni sprawnych, to znaczy nie tylko tych, którzy korzystają z wózków inwalidzkich. Także ludzi starszych i chorych.

Każdy obiekt użyteczności publicznej powinien być wyposażony w co najmniej jedną łazienkę przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. KOŁO, realizując program „Łazienka bez barier”, nie zapomina o problemach tych osób.

Właśnie specjalnie pod kątem łazienek przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych opracowaliśmy specjalną ofertę uwzględniającą nie tylko produkty Sanitec Koło ale także wyroby firm Lehnen. W jej ramach proponujemy inwestorom gotowe rozwiązania wyposażenia łazienek dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Koncepcja "Łazienka bez barier" pozwala na łatwe skompletowanie łazienki, z której osoby o mniejszej sprawności będą korzystać bezpiecznie i komfortowo. Łazienka bez barier to gotowe propozycje dla hoteli, moteli, obiektów użyteczności publicznej, a także obiektów, w których naturze leży konieczność dostosowania do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej - szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych, domów spokojnej starości, hospicjów czy domów pomocy społecznej.

Korzystając z oferty Łazienka bez barier otrzymują Państwo gotowe, opracowane przez specjalistów projekty bezpiecznego i ergonomicznego wystroju i wyposażenia wnętrz łazienkowych przeznaczonych dla użytkowników mniej sprawnych (osoby starsze, w trakcie rehabilitacji, kobiety w ciąży) bądź poruszających się na wózkach.

Podstawowym elementem wyposażenia takich łazienek są wyroby ceramiczne marki NOVA TOP Bez Barier, zaprojektowane tak, aby łatwo mogły z nich korzystać osoby z ograniczoną sprawnością.

Integralną częścią Łazienki bez barier są uchwyty firmy Lehnen. Ramiona wspierające podnoszone i stałe, uchwyty i poręcze montowane przy misce ustępowej bądź umywalce pozwalają na samodzielne korzystanie z toalety przez osoby z dysfunkcją narządów ruchu. Specjalne składane taborety ułatwiają korzystanie z natrysku. Pełny wybór uchwytów można znaleźć w ofercie KOŁO.

Zobacz pełna ofertę naszych produktów do łazienek bez barier.