Łazienka w domu jednorodzinnym

Kabina prysznicowa Geo marki Koło - niebieska łazienka
Im większa, tym lepsza

Jeśli budujemy własny domek jednorodzinny, warto zaprojektować w nim jak największą łazienkę, nawet kosztem zmniejszenia innych pomieszczeń. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, idealnym rozwiązaniem jest salon kąpielowy, który będzie nam służyć nie tylko do zabiegów higienicznych, lecz stanie się prawdziwym miejscem relaksu po męczącym dniu.

W dużej łazience bez trudu zainstalujemy dwie umywalki, wannę, kabinę prysznicową, a także miskę ustępową i bidet. Doskonałym rozwiązaniem jest również wydzielenie miejsca, w którym można spokojnie odpocząć po kąpieli. Takie rozwiązanie wymaga oczywiście przestrzeni, dlatego decyzja o wielkości łazienki powinna zostać podjęta już na etapie projektowania i to nie na zasadzie "tam gdzie się zmieści". Na szczęście w nowoprojektowanych domach łazienka nie jest już miejscem drugiej kategorii i posiada należną jej rangę.

Kilka łazienek

Duża łazienka z wydzielonymi strefami funkcjonalnymi ma same zalety. Jednak jeszcze więcej zalet mają dwie łazienki, dlatego w sytuacji w której planujemy oprócz "głównej łazienki" zrobić toaletę, można pomyśleć o rozbudowaniu jej. Nawet małe wnętrze, które przeznaczyliśmy na taką dodatkową toaletę można zaaranżować wstawiając na przykład kabinę prysznicową - zyskamy wówczas dodatkową łazienkę mogącą służyć choćby naszym gościom.

Otwarcie na świat

Dobrze jest też zaplanować łazienkę nie tylko z oknem, ale także z drzwiami wychodzącymi na taras - kabina prysznicowa ustawiona w pobliżu takich drzwi będzie wspaniałym źródłem ochłody dla osób przebywających na zewnątrz w upalne dni.