NOVAtorska seria marki KOŁO

Seria łazienkowa KOŁO NOVA PRO już od sześciu lat gości na polskim rynku. W tym czasie zdążyła zająć ważne miejsce w wielu łazienkach prywatnych i publicznych w Polsce. Sukces tej kolekcji stał się efektem wieloletniej obecności na rynku jej poprzedników czyli serii NOVA i NOVA TOP. 

NOVAtorska seria marki KOŁO

Seria KOŁO NOVA została zaprojektowana na początku lat dziewięćdziesiątych. Była pierwszą spójną propozycją skierowaną dla przeciętnego Polaka. Miała kilka rozmiarów umywalek, postument, miskę stojąca i kompakt WC, który w tamtych czasach był marzeniem wielu klientów. Z czasem do serii NOVA trafiły elementy podwieszane czyli miski i bidety wiszące oraz półpostumenty. Zaczęła się era urządzeń wiszących, która trwa do dzisiaj i której liderem i towarzyszem serii NOVA od połowy lat 90-tych w Polsce jest firma Geberit.

Seria NOVA była dopiero początkiem długiej drogi - jej założenia opierały się na funkcjonalizmie. Umywalki miały pasować do każdej łazienki – takiej w bloku i takiej pasującej do budujących się wtedy pierwszych hoteli, szkół i hal sportowych. Umywalki miały być przyjemne w użyciu. Miały mieć wygodną półkę, lekko nachylone do wewnątrz krawędzie  i łatwo myjącą się powierzchnię. Miski WC oraz pisuary miały być szybko i wygodnie montowane, a przede wszystkim używane przez wiele, wiele lat.  

Powoli serię Nova upiększały kolejne rozwiązania. Do oferty trafiły zestawy umywalkowe, czyli umywalki z pasującymi do nich szafkami, oczywiście w kolorze białym, złośliwie nazywanym „kolorem lodówkowym”. Seria KOŁO NOVA przestała dawno istnieć a era białych mebli łazienkowych wciąż ma swoich wielbicieli.   
Seria KOŁO NOVA była wyjątkowa także z bardzo prozaicznego powodu, czyli ceny. Wobec produktów dużo wyższej kategorii seria KOŁO NOVA była linią niezwykle konkurencyjną cenowo, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo poprawnego wyglądu. W odróżnieniu od jeszcze tańszych kolekcji Idol i Solo okazywała się rozsądną propozycją dla każdego, kto chciał wyróżnić się estetyczną łazienką za niewielkie pieniądze.

NovaProPremium rzut
NovaProPremium szafka

NOVA TOP – poszerzona i ulepszona kolekcja do każdej łazienki

Seria KOŁO NOVA TOP była przełomowa z kilku względów. Po pierwsze, jej projekt znacznie ewoluował w stosunku do serii NOVA – znaczna część produktów stała się jeszcze bardziej komfortowa. Świetnym przykładem są umywalki KOŁO NOVA TOP, które dzięki nieco większej głębokości stały się dużo bardziej funkcjonalne i wygodne. Po drugie, design tej serii zaczął przypominać mniej więcej to, czego oczekujemy od współczesnych łazienek. Po trzecie i najważniejsze, NOVA TOP zyskała swoje linie produktowe, przeznaczone do różnego rodzaju zastosowań:

  • NOVA TOP Pico stała się kolekcją dla małych metraży – w tej ofercie pojawiła się najkrótsza miska KOŁO o długości jedynie 50 centymetrów. Niewielkich rozmiarów produkty stały się idealnym wyborem szczególnie do mieszkań, w których każdy metr jest cenny, oraz do łazienek dla gości, ze swojej natury cechujących się bardzo małymi rozmiarami.
  • NOVA TOP Junior zawarła w sobie produkty przeznaczone dla dzieci. Miski o bardzo niewielkiej wysokości, umywalki odpowiednie dla małych dzieci oraz deski w kontrastujących ciepłych kolorach stały się częstym widokiem w wielu przedszkolach i szkołach.
  • Dla wielu najważniejszą linią była NOVA TOP Bez Barier – seria po raz pierwszy wprowadzona w całości z myślą o osobach z niepełnosprawnościami lub starszych, mających specjalne potrzeby związane z poruszaniem się. Ceramika NOVA TOP Bez Barier wyróżniała się licznymi usprawnieniami – umywalki zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu ich głębokości dla łatwiejszego korzystania, a miski zostały specjalnie wydłużone, aby osoba na wózku mogła do nich swobodnie podjechać. Istotny zabieg spotkał także deski – pozbawienie ich pokrywy zaowocowało dużo bardziej komfortowym dostępem.

KOŁO NOVA PRO – rozbudowana i współczesna wersja uznanej serii

Do 2014 roku serie NOVA i NOVA TOP stały się niemal wizytówką marki KOŁO wśród produktów z umiarkowanej półki cenowej. Świetne projekty, niska cena oraz zapewnienie komfortu korzystania  każdemu – od dziecka aż po osoby starsze – zagwarantowało tym liniom niezwykłe powodzenie w ciągu 20 lat od wypuszczenia serii NOVA. Liczby same mówią za siebie – ponad 8,5 mln sprzedanych produktów robi wrażenie. KOŁO NOVA i NOVA TOP wyposażyły łącznie:

  • 2500 szkół i przedszkoli
  • 1800 obiektów użyteczności publicznej
  • 1200 hoteli i pensjonatów
  • 600 placówek służby zdrowia

 

Co daje łącznie 6,1 tysięcy wyposażonych obiektów inwestycyjnych. Taki sukces należało odpowiednio uwiecznić i jednocześnie spróbować przebić te liczby. Dlatego w 2014 roku KOŁO wydało na świat serię KOŁO NOVA PRO, będącą następcą poprzednich linii. Założeniem serii NOVA PRO było od początku łączenie w sobie dotychczasowej funkcjonalności z zupełnie nowymi standardami wzorniczymi. Czerpały one również z poprzednich serii, jednak robiły to w sposób dostosowany do współczesnych wymogów stylistycznych.

NOVA PRO kontynuowała ustanowioną przez poprzednika zasadę prowadzenia podserii, skupiających się na różnym przeznaczeniu, dlatego w tej kolekcji znalazły się produkty przeznaczone do łazienek dla osób z trudnościami w poruszaniu się, do niewielkich metraży czy ze specjalnym przeznaczeniem dla dzieci.

Najważniejszą zmianą w stosunku do serii KOŁO NOVA i NOVA TOP było odświeżenie wyglądu i jego znaczne uproszczenie. Seria NOVA PRO wyróżnia się więc bardzo minimalistycznym charakterem – proste linie i kształty, nastawienie na funkcjonalność i estetykę oraz, w przypadku mebli, na komponowanie się z ceramiką sprawiło, że NOVA PRO zajęła królewskie miejsce poprzednich linii jako lidera całych kompozycji znajdujących się w łazience.

Design jednak to nie wszystko i marka KOŁO musiała zaproponować również pewne rozwiązania rozbudowujące funkcjonalność poprzednich linii. Jedną z najważniejszych zmian było zastosowanie technologii KOŁO Rimfree® w projektowanie misek ustępowych. Eliminuje ona trudny w czyszczeniu kołnierz miski, dzięki czemu cała miska jest dużo bardziej higieniczna i prosta w myciu. Łatwe czyszczenie zostało też osiągnięte przez zastosowanie specjalnego rodzaju deski, wyposażonego w funkcję Click2Clean, pozwalającą bardzo łatwo zdjąć ją z zawiasów.

NOVA PRO to nie tylko bezpieczeństwo i funkcjonalność, ale również oszczędność. Poza oszczędnością związaną z finansami (bo podobnie jak wcześniejsze serie, linia NOVA PRO również mieści się w bardzo rozsądnej półce cenowej) można wyróżnić też tę związaną ze środowiskiem i wodą. Większość misek w tej kolekcji została dostosowana do spłukiwania wody w systemie 4/2 l, co oznacza ograniczenie zużycia wody aż o 1/3 w stosunku do standardowych misek.

Warto też zwrócić uwagę na serię meblową KOŁO NOVA PRO – w niej również znalazło się wiele innowacji. Wszystkie szafki wykonane zostały z płyty wilgocioodpornej, zabezpieczającej przed niszczącym działaniem wilgoci i pleśni, natomiast ich zamykanie nie powoduje hałasu dzięki mechanizmowi cichego domykania. Korpusy i fronty szafek zostały pokryte dodatkowo lakierem, zabezpieczającym przed działaniem odbarwiających promieni UV. W połączeniu ze znaczną pojemnością, dowolnością kompletowania oraz możliwości instalacji gniazdka elektrycznego lub oświetlenia, meble NOVA PRO sprawdzają się w każdej łazience.

NovaProPremium

Najmłodszy brat – KOŁO NOVA PRO PREMIUM

Rok 2020 przyniósł zupełnie nowe podejście do całej serii, zamieniając ją ze zwykłej linii łazienkowej w prawdziwą platformę ceramiczną. Co to oznacza? W praktyce to, że odtąd seria NOVA PRO łączy w sobie zalety wszystkich dotychczasowych serii, tworząc pewnego rodzaju serce całej kategorii ceramiki łazienkowej, przeradzając się w linię NOVA PRO PREMIUM. Nie oznacza to wcale, że dotychczasowa linia wygasa – przeciwnie, wzbogaca się o nowe produkty, nie tracąc dotychczasowej jakości.

Ustanowienie serii NOVA PRO PREMIUM to jednocześnie stworzenie dużo wyższej jakościowo i estetycznie serii produktów łazienkowych oraz zachowanie dotychczasowych cen. Jest to kolejny krok w stronę perfekcyjnej łazienki dla każdego – również pod względem zainwestowanych środków. 

Wybierając produkt spod szyldu NOVA PRO PREMIUM, wybierasz właściwie całą łazienkę, którą możesz wyposażyć spójnie zaprojektowaną ceramiką i meblami. Dzięki połączeniu wszystkich dotychczasowych zalet, wyróżnia się ona zastosowaniem wyłącznie sprawdzonych i najbardziej funkcjonalnych rozwiązań – jak choćby wykorzystanie technologii Rimfree® w każdej z misek. Kolekcja Premium wyróżnia się także jeszcze bardziej dopracowanym designem – choćby poprzez stosowanie wyłącznie krytych lub półkrytych mocowań w miskach, wyjątkowo dopracowanych zestawów meblowych a co najważniejsze – absolutnej spójności każdego elementu serii, dzięki czemu można łączyć poszczególne produkty w dowolny sposób.
 Co więcej, podobnie jak serie NOVA TOP i NOVA PRO, dzieli się ona na linie Bez Barier, Pico i Junior, zapewniając całkowite dostosowanie do dowolnego rodzaju łazienek. Oznacza to, w żaden sposób nie ustępuje poprzednim liniom produktowym – przeciwnie, wzbogaca je nie tylko pod kątem funkcjonalności i designu, ale także bogactwa oferty. 

KOŁO NOVA PRO PREMIUM zastępuje dotychczasowe serie na miejscu lidera wśród zestawów łazienkowych – zobacz, jak może odmienić także Twoją łazienkę!