Czerwienie, róże, pomarańcze

Czerwień

Czerwień stymuluje do działania, jest kolorem pobudzającym energię i życiową witalność. W nadmiarze może jednak denerwować i drażnić. Kolor ten nie jest "typową" łazienkową barwą i rzadko spotykamy wnętrza, w których czysta czerwień jest kolorem dominującym. Barwa ta nadaje się jednak świetnie do podkreślania i akcentowania poszczególnych części wnętrza.

Jeśli chcemy użyć czerwieni jako głównego koloru w pomieszczeniu, warto pomyśleć o jej zneutralizowaniu poprzez wybór odcienia nieco złamanego lub rozbielonego. Pamiętajmy, że łazienka to miejsce relaksu i odprężenia, więc czerwień może zakłócać te funkcje.

Róż

Róż to kolor romantyczny, który dodaje ciepła łazience. Dobrze komponuje się z większością neutralnych kolorów. Jasne, pastelowe róże pięknie współgrają z miękkimi liniami ceramiki i drewnianymi dodatkami, tworząc niepowtarzalne, niezwykle subtelne wnętrze.

Pomarańcz

Pomarańczowy oddziaływuje podobnie jak czerwień, jednak w znacznie łagodniejszy sposób. Nie jest też tak bardzo drażniący, choć w niewielkich wnętrzach może przytłaczać. W nowoczesnych pomieszczeniach często spotyka się połączenie barwy pomarańczowej z zielenią i/lub z kolorem czarnym, jednak taka kompozycja wymaga bardzo dokładnego zaplanowania poszczególnych elementów. Pomarańczowy jest bardzo dobrą barwą na ciepłe akcenty kolorystyczne (takie jak dekory na ścianach, czy choćby ręczniki), które dodadzą dynamiki i optymizmu naszej łazience.

Zobacz pełną oferte naszych produktów.