Międzynarodowa Grupa Geberit jest europejskim liderem technologii sanitarnej. Koncern Geberit utrzymuje silną pozycję na większości europejskich rynków lokalnych, oferując unikalne wartości dodane w sektorze systemów sanitarnych i ceramiki łazienkowej.
Produkcja jest prowadzona w 35 fabrykach, z czego 6 mieści się za oceanem. Siedziba główna koncernu znajduje się w miejscowości Rapperswil-Jona w Szwajcarii. Grupa Geberit uzyskuje sprzedaż netto na poziomie 2,6 miliarda franków szwajcarskich, zatrudniając 12 000 pracowników w ponad 40 krajach. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange. Od 2012 r. akcje Geberit wchodzą w skład SMI (Swiss Market Index).
Dowiedz się więcej na www.geberit.com
Woda to nasz żywioł
Prysznic w strefie kąpielowej łazienki to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort szybkiego i wygodnego odświeżenia się. Wybierając to rozwiązanie, należy też podjąć decyzję o typie bariery, jaka ma chronić wnętrze łazienki przed ochlapaniem. Kabina prysznicowa czy zasłona – jakie są zalety i wady tych opcji? Co wybrać do swojej łazienki?
Jaką kabinę łazienkową wybrać?
Wybór przede wszystkim uzależniony jest od ilości dostępnego miejsca i układu wnętrza. Popularne ostatnio kabiny walk-in są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także z łatwością wpasują się w aranżację niemal każdej łazienki.
Kabina prysznicowa do małej łazienki
Prysznic to często domyślny wybór dla łazienek o małym metrażu. Najlepiej sprawdzają się tu kabiny przesuwane, składane lub wspomniane już natryski otwarte typu walki-in. Podczas wyboru trzeba brać pod uwagę nie tylko miejsce przeznaczone na samą kabinę prysznicową z brodzikiem, ale także przestrzeń na otwarcie drzwi i swobodny dostęp do niej.
Na co zwracać uwagę wybierając kabinę prysznicową?
Sposoby otwierania drzwi w kabinie prysznicowej
Zastanawiając się, jak zaaranżować kabiny prysznicowe z brodzikiem, warto wiedzieć, że mają one kilka systemów dostępu do wnętrza:
Zalety kabin prysznicowych
To rozwiązanie najczęściej wybierane podczas urządzania łazienki. I nic w tym dziwnego, bo obecne dostępne na rynku kabiny są wygodne, funkcjonalne, estetyczne i z łatwością dopasują się do niemal każdego projektu łazienki. Opcja dowolnej konfiguracji kabin z szyb i drzwiczek o różnych wymiarach daje możliwość wstawienia ich do wnętrz o nawet najbardziej nietypowym układzie. Są łatwe w utrzymaniu czystości – wystarczy regularnie przecierać ją wilgotną ściereczką z dodatkiem łagodnego detergentu przeznaczonego do pielęgnacji kabin prysznicowych.
Zasłona prysznicowa – dekoracja i funkcjonalność w jednym
Choć nieco zapomniana przed ostatnie lata, wraca ostatnio jako jeden z trendów wnętrzarskich. I to w zupełnie nowej odsłonie jako ciekawy, oryginalny i designerski element wyposażenia łazienki. I co najważniejsze – bardzo praktyczny i uniwersalny, który można bez ograniczeń zaaranżować niemal w każdej łazience. Zasłony prysznicowe funkcjonują podobnie jak kabiny z brodzikiem, jednak zajmują znacznie mniej miejsca. Świetnie sprawdzają się także we wnękach lub jako parawany nawannowe. W tym ostatnim przypadku pozwalają łatwo stworzyć konstrukcję typu 2w1. Powstaje wanno-prysznic, a każdy z domowników wybiera, czy woli wziąć szybki odświeżający prysznic czy potrzebuje długiej relaksującej Jak czyścić zasłonę prysznicową - domowe sposoby
Częsty kontakt dużej powierzchni zasłonki z wodą powoduje, że mogą osadzać się na niej drobnoustroje, gromadzić osad, brud i nadmiar wilgoci. Bez regularnego czyszczenia i odpowiedniej pielęgnacji na zasłonie z czasem pojawią się plamy i przebarwienia, a z czasem może rozwijać się pleśń. To nie tylko nieestetycznie wygląda, ale też stanowi zagrożenie dla zdrowia osób korzystających z kabiny natryskowej. Zastanawiając się jakie płytki do łazienki wybrać, warto też sprawdzić, jaka zasłona będzie dla nich unikalnym dopełnieniem.
Jak zatem dbać o zasłonę, aby na długo zachowała ładny i świeży wygląd?
Zasłona prysznicowa czy kabina - czym się kierować przy wyborze?
Kabiny prysznicowe to obecnie najchętniej wybierane rozwiązanie do strefy kąpielowej. W dużych łazienkach są montowane oprócz wanny, w mniejszych o dosyć ograniczonym metrażu zwykle to jedyna dostępna opcja. Obszar na prysznic można odgrodzić od pozostałej części łazienki na dwa sposoby. Pierwszy to montaż pełnej kabiny prysznicowej z brodzikiem lub modnych ostatnio systemów walk-in, gdzie jedynie szyba prysznicowa separuje strefę kąpielową od reszty łazienki. Drugi sposób opiera się na zawieszeniu zasłony prysznicowej, która chroni przed rozchlapywaniem wody.