Międzynarodowa Grupa Geberit jest europejskim liderem technologii sanitarnej. Koncern Geberit utrzymuje silną pozycję na większości europejskich rynków lokalnych, oferując unikalne wartości dodane w sektorze systemów sanitarnych i ceramiki łazienkowej.
Produkcja jest prowadzona w 35 fabrykach, z czego 6 mieści się za oceanem. Siedziba główna koncernu znajduje się w miejscowości Rapperswil-Jona w Szwajcarii. Grupa Geberit uzyskuje sprzedaż netto na poziomie 2,6 miliarda franków szwajcarskich, zatrudniając 12 000 pracowników w ponad 40 krajach. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange. Od 2012 r. akcje Geberit wchodzą w skład SMI (Swiss Market Index).
Dowiedz się więcej na www.geberit.com
Woda to nasz żywioł
WC to małe pomieszczenie o dużym potencjale. Wygodne i estetyczne urządzenie wnętrza o małym metrażu to spore wyzwanie. Na co zwrócić uwagę planując urządzanie toalety? O czym pamiętać, by stworzyć wnętrze komfortowe i gustowne? Remontując lub planując aranżację nowego domu zwykle skupiamy się na wyposażeniu łazienek. Toaleta schodzi na drugi plan. Projektujemy szczegółowo strefy funkcjonalne i detale w głównej łazience, podczas gdy małe WC wyposażamy niekiedy jedynie jako powielenie większego pomieszczenia. Jednak specjaliści od wystroju podkreślają, że toaleta to niezależne wnętrze, z własnymi zaletami i wadami. Z małego wnętrza może powstać wielkie dzieło aranżacyjnej sztuki, które zrobi wrażenie nie tylko na domownikach, ale także na gościach. Projekt toalety – o czym pamiętać?
W pierwszej kolejności pomyślmy o toalecie jak o niezależnym pomieszczeniu. Zwróćmy uwagę na aranżacyjne wady i zalety, metraż, dostęp do naturalnego oświetlenia czy możliwość ciekawego wykorzystania nawet nietypowego układu. Na małą toaletę warto mieć pomysł, wybrać dla niej określony styl i kolorystykę. Zastanówmy się, co może wyróżniać to wnętrze. Mała przestrzeń toalety wymaga sporej kreatywności. Każdy fragment przestrzeni jest na wagę złota, dlatego jego aranżacja powinna być dobrze przemyślana. Co więcej, w niewielkiej toalecie najważniejsza jest wygoda, i to ona powinna stać się priorytetem podczas urządzania wnętrza. Klasyczne wyposażenie łazienkowe może nie sprawdzić się w małym metrażu, dlatego już na etapie projektu trzeba dobrze zaplanować funkcjonalne i ergonomiczne rozplanowanie sprzętów i ceramiki.
Na początek warto zadać sobie kilka pytań:
Wyposażenie toalety – jak wybrać?
Urządzenie toalety od podstaw jest porównywalne z kosztem remontu małej łazienki. Największa różnica wynika z braku prysznica lub wanny, jednak pozostałe elementy są podobne kosztowo. Co więcej, WC o małym lub nietypowym układzie jest szczególnie wymagające. Czasami, aby móc komfortowo korzystać z wc, bidetu lub umywalki, trzeba wybierać wyposażenie i ceramikę ze specjalnych serii produktowych przeznaczonych do małych wnętrz. Czasami trzeba pójść na kompromis i np. zrezygnować z bidetu lub wybrać małą umywalkę. Jakie wyposażenie wybrać do małej toalety?