Miska KOŁO na wystawie w Poznaniu

Jak powstaje widelec? Co ma wspólnego filiżanka i miska WC? Czy każdy produkt ma swojego projektanta? Na te pytania mogliśmy znaleźć odpowiedź podczas wystawy „Zasoby. Od materiałów do produktów”, nad którą marka KOŁO objęła patronat.

Między 12 a 15 marca na targach Arena Design w Poznaniu zwiedzający mieli okazję zobaczyć, jaką drogę pokonuje materiał taki jak glina czy piasek, żeby ostatecznie przekształcić się w produkt, który ściągamy ze sklepowej półki. Wszystkie etapy produkcji można było poznać od podszewki, dzięki temu że wystawa była zaaranżowana w formie linii produkcyjnej w fabryce. Do zrozumienia złożonych procesów nie trzeba było wysilać wyobraźni – ekspozycja obfitowała w zdjęcia, przystępne opisy czy wreszcie fizyczne próbki tytułowych zasobów. Jednym z dziewięciu zaprezentowanych produktów była miska NOVA PRO marki KOŁO. Twórcy wystawy umieścili ją w sekcji „Ceramika” razem z filiżanką i jaszczurem-ozdobą, dzięki czemu zwiedzający mogli zobaczyć, jak zróżnicowane wyroby mogą powstać z bardzo podobnego materiału wyjściowego.

Rozmowa z twórcami „Zasobów”

 

Podczas targów rozmawialiśmy z Agatą Nowotny (kuratorka wystawy), Martą Niemywską-Grynasz oraz Dawidem Grynasz (projektanci wystawy). Opowiedzieli nam o tym, jak wizyta w fabryce KOŁO zainspirowała ich do stworzenia wystawy, jak zmienia się świadomość konsumentów na temat procesów produkcji i jak ważny w tym wszystkim jest człowiek – pozornie nieobecny w zautomatyzowanych fabrykach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo z zapisem rozmowy.

 

Zasoby. Od materiałów do produktów.

Kuratorka: Agata Nowotny
Projekt: Grynasz Studio
Zdjęcia: Krzysztof Pacholak
Research: Anna Łyszcz
Redakcja: Agnieszka Sural
Tłumaczenie: Nitzan Reisner & Yale Reisner
Komunikacja: Szustow. Kultura i Komunikacja
Powered by: ARENA DESIGN