Łazienka w stylu loftowym - inspiracja

Life_aranzacja_M21160_na blat

Szarości, surowe faktury i minimalistyczne meble tworzą przestrzeń, która urzeka swoją prostotą i przestronnością. Styl loftowy zagościł w naszych domach na dobre i wszystko wskazuje na to, że nie jest on szybko przemijającym trendem. Jak można przenieść urok loftowej stylistyki do łazienki w mieszkaniu, które loftem nie jest?

Pierwotnie wnętrza tego typu powstawały w pomieszczeniach poprzemysłowych. Lokale adaptowane na potrzeby mieszkalne charakteryzują się wysokimi sufitami, dużą ilością okien oraz odkrytych instalacji. Najważniejsze są minimalizm, a zaraz za nim przestrzeń. Łazienka w stylu loftowym musi być przestronna. Trzeba pamiętać także o ograniczaniu ilości zbędnych przedmiotów, mebli i akcesoriów – nada to pomieszczeniu lekkości (np. umywalka LIFE!). Widoczne materiały konstrukcyjne są podstawą wyglądu loftów, dlatego pozwólmy sobie na odkrycie jednej lub większej ilości ścian. W tym przypadku możemy postawić na beton lub cegłę, a podłogę stworzyć z drewna - najlepiej egzotycznego, odpornego na wilgoć. Wnętrze w tym stylu niekoniecznie musi być chłodne, a drewno i duża ilość bieli nadadzą mu przytulny charakter.

MADISON_TRAFFIC_K21120_L93100_L95100
ULTRA_TRAFFIC_MADISON_OKDK902BF003_L93100_L95100_K21120
Przestrzeń przede wszystkim
Kolorystyka, materiały i nacisk położony na dużą ilość światła sprowadzają się do jednego – przestrzeni. Dlatego warto dążyć do powiększenia pomieszczenia, także optycznego. W tym świetnie sprawdzą się wszelkiego kształtu lustra, najlepiej dużych rozmiarów.

Minimalizm jest siłą
Meble powinny pozostać spójne z ogólną koncepcją, w jakiej chcemy stworzyć łazienkę. Dobrym wyborem będą z pewnością geometryczne kształty umywalek (np. zlew ceramiczny KOŁO MADISON) i toalet (np. miska Rimfree KOŁO LIFE!), nieskomplikowane szafki i stonowane kolory, a także ciekawe sposoby montażu, ostatnio trendem jest używanie palet w przestrzeniach. Im prostszy wygląd , tym lepiej. Świetnym rozwiązaniem w takiej przestrzeni będzie przeszklona kabina prysznicowa (np. kabina KOŁO ULTRA), z niskim brodzikiem, której szyba umownie oddziela kabinę od pomieszczenia, bez wizualnego pomniejszenia łazienki. Jako alternatywę do prysznica, można wstawić owalną wannę wolnostojącą.

Kolekcja Koło LIFE!
Madison zlew
Diabeł tkwi w szczegółach
Dla osób ceniących sobie przestrzeń na kosmetyki i akcesoria, które w tak stylizowanym pomieszczeniu powinny być ukryte wybranie szafki z dobranym kolorystycznie frontem  nada łazience nowoczesności (np. szafka z kolekcji KOŁO TWINS, do której możemy zamontować umywalkę z tej samej serii)Dodatkiem do całości może być użycie drabiny, jako wieszaka i zmiana światła nad lustrem na kinkiety w industrialnym stylu, co pozwoli nam osiągnąć wymarzony efekt. W loftowej łazience mogą także pojawić się grzejniki wykonane z rur, wieszaki czy drabinki. Idealnym dopełnieniem dekoracji wnętrz tego typu będzie stylowy zegar, wpisujący się w industrialny trend.