Red Dot Design Award – „Oscar designu” dla mebli KOŁO TWINS 

Meble KOŁO Twins docenione nagrodami za design

Koncept meblowy KOŁO Twins, doceniany jest na polskich oraz zagranicznych konkursach. W tym roku meble zaprojektowane przez Michała Roszkowskiego, zdobyły kolejne ważne nagrody w kategorii design: Red Dot Design Award 2016 oraz Must Have 2016, nagrody Łódź Design Festival.

Nagroda Red Dot Design Award, przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w Essen, uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jury przyznaje „Oscara designu” najlepszym produktom, wybranym spośród kilku tysięcy zgłoszeń. W tegorocznym konkursie padła rekordowa liczba 5200 zgłoszeń nadesłanych z 57 krajów. Wszystkie nagrodzone projekty zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen.

Must Have, to plebiscyt organizowany przez Łódź Design Festival. O wynikach konkursu decyduje rada Ekspertów skaładająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa. Wytypowane podczas obrad prace, eksponowane są na wystawie towarzyszącej Łódź Design Festival.
Meble KOŁO Twins, to modułowy koncept meblowy, który ułatwia utrzymanie porządku w łazience. Meble zostały docenione za łatwość  zaadaptowania ich do każdej przestrzeni łazienkowej i potrzeb indywidualnych użytkowników.

Przy projektowaniu konceptu, największy nacisk postawiono na: znaczenie detalu – zdecydowanego i mocnego wizualnie. Bliźniacze modele mebli, dają nieskończone możliwości aranżacji, można zsuwać je z sobą i komponować w dowolnym układzie, tworząc np. pojemną, dwudrzwiową szafkę̨. Każdy z mebli można dodatkowo podwieszać́ lub stawiać́ na nóżkach.

Projekt mebli KOŁO Twins, już wcześniej był doceniany między innymi nagrodami: Dobry Wybór 2015, finalista Dobry Wzór 2015 organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Zobacz produkty Twins.