KONKURS KOŁO NA PROJEKT ŁAZIENKI 2016: Wyłoniono zwycięski projekt nowej toalety dla mieszkańców Płocka!

W tym roku organizatorzy konkursu KOŁO otrzymali blisko 300 zgłoszeń. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu wolnostojącej toalety miejskiej, uwzględniającego dodatkowe funkcje budynku (Toaleta plus), dopasowanego do otoczenia Al. Antoniego Roguckiego w Płocku wraz z zaplanowanym miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Partnerem Konkursu KOŁO na projekt łazienki 2016 jest Urząd Miasta Płock. Miasto wyraziło gotowość budowy toalety wg. projektu konkursowego, któremu została przyznana nagroda główna.

Prace oceniało jury pod przewodnictwem prof. Ewy Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, APA Kuryłowicz & Associates, w składzie:

Dorota Chudowska -Rączka, Przewodnicząca Zespołu ds. Estetyki Miasta Płocka Jerzy Jaworski – Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C. Janusz Łabuz – Płocka Pracownia Projektowa Arch, Janusz Łabuz dr Bolesław Stelmach – Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o. o. Przemysław Powalacz - Prezes Zarządu Geberit Sp. z o.o. Oprócz nagrody głównej, jury przyznało pięć wyróżnień w wysokości od 2 do 8 tysięcy złotych. Swojego wyboru dokonali także internauci w głosowaniu internetowym, które odbyło się na stronie konkurskolo.pl

Laureaci konkursu:

  • Grand Prix (20 000 zł) - Stanisław Łakiński, Łukasz Spychaj
  • Wyróżnienie I stopnia (8 000 zł) -  Antoni Łanocha, Agnieszka Biesaga
  • Wyróżnienie II stopnia (4 000 zł) -  Michał Bakuła
  • Wyróżnienie równorzędne III stopnia (2 000 zł) -  Kacper Radziszewski, Jakub Grabowski
  • Wyróżnienie równorzędne III stopnia (2 000 zł) -  Damian Fryde, Szamil Jachimczyk, Damian Granosik
  • Wyróżnienie równorzędne III stopnia (2 000 zł) -  Tomasz Marciniewicz, Zuzanna Szpocińska, Aleksandra Boniecka
  • Wyróżnienie internautów (2 000 zł) – Bartosz Młynarski, Dariusz Michałkowski

Szczegółowe informacje o nagrodzonych projektach i ich autorach znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl

Zgodnie z uzasadnieniem jury, najwyższą ocenę i Grand Prix przyznano projektowi autorstwa Stanisława Łakińskiego i Łukasza Spychaja za: „wyraźne ukształtowanie miejsca rekreacji, zabaw, spotkań, dla którego toaleta miejska jest tylko jednym z powodów do złożenia tam wizyty. Sztucznie ukształtowany wzgórek, kryjący toaletę będzie intrygował i zachęcał mieszkańców do różnorodnej aktywności. Porośnięta endemiczną roślinnością skarpa w lecie będzie miejscem spotkań, a w zimie górką saneczkową. Proekologiczne ukształtowanie przestrzeni trafnie odczytuje współczesne wyzwania, jakie stają przed humanistyczną sztuką, jaką jest architektura. Trafnie naniesiono obiekt na istniejący, wydeptany skrót pomiędzy ciągami pieszymi. Ciekawie rozwiązano strefę wejścia z ławką i miejscem na rowery. Użyto najprostszych naturalnych materiałów: beton i szkło.”

Partnerzy i patroni konkursu:

 

O marce KOŁO:
Od ponad 50 lat KOŁO jest wiodącą na rynku marką w dziedzinie wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. Od lutego 2015 r. jest również częścią Grupy Geberit – europejskiego lidera technologii sanitarnych.  W ofercie znaleźć można najwyższej jakości wyroby marki KOŁO, Keramag i Keramag Design, takie jak: ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.

Kontakt dla mediów:
Justyna Zborowska

PR & Advertising Manager  
Geberit Sp.z o.o.
Postępu 1, PL-02-676 Warszawa
M: +48 505 199 115
justyna.zborowska@geberit.com