Seria Ego i Ovum by Antonio Citterio

Ocum by AC

Światowej sławy designer, Antonio Citterio, zaprojektował ceramikę łazienkową dla Firmy KOŁO. Na polski rynek weszła zupełnie nowa seria OVUM, zaś linia EGO przeszła gruntowny lifting. Nowe produkty KOŁA sygnowane są nazwiskiem słynnego projektanta.

 

Uznany włoski architekt i designer, Antonio Citterio, nawiązał współpracę projektową z liderem branży wyposażenia łazienek, firmą KOŁO. Z jego twórczych pomysłów zrodziły się dwie - zachwycające subtelną elegancją i precyzją wykonania - linie ceramiki łazienkowej: nowa kolekcja OVUM oraz dostępna już wcześniej, lecz poddana odświeżeniu seria EGO.

 

W języku łacińskim słowo ovum oznacza jajko i doskonale odzwierciedla cechy wyróżniające nową serię na tle innych propozycji łazienkowego designu. To uniwersalna forma, będąca symbolem naturalnej perfekcji i drzemiących w przyrodzie sił witalnych. Charakterystyczny kształt jajka jest faktycznie cechą dominującą nowej linii. Przez swoją wyrazistość i ciekawą formę, OVUM idealnie organizuje przestrzeń wokół siebie, nie pozostawiając złudzeń innym elementom wyposażenia wnętrza – produkty tej serii bezkonkurencyjnie grają bowiem pierwsze skrzypce w każdej aranżacji. Nadając jej oryginalny, nowoczesny wyraz, całkowicie reinterpretują układ łazienki.

Z kolei prostota formy to idea stojąca za produktami linii EGO. W nowej odsłonie jeszcze bardziej zachwyca smukłą kreską i pietyzmem wykończenia i pozostaje w pełnej zgodzie z najświeższymi trendami designu.

 

W ofercie KOŁA znalazły się ekskluzywne umywalki, meble łazienkowe, a także miski ustępowe i bidety.

 

O ANTONIO CITTERIO

Antonio Citterio był niedawno gościem ekskluzywnej imprezy dla polskich projektantów – Citterio Night. Do pierwszej wizyty w naszym kraju skłonili go eksperci z firmy KOŁO, którzy dążą do tego, by najnowsze trendy w światowym wzornictwie przemysłowym były regularnie prezentowane i wdrażane na polskim gruncie. Zwieńczeniem współpracy pomiędzy producentem, a projektantem, są wchodzące właśnie do sklepów serie OVUM i EGO. Dzięki nim nowoczesna łazienka nabiera niepowtarzalnego uroku i designerskiego charakteru.

Citterio, Włoch obecny w branży architektonicznej i wnętrzarskiej od lat, zasłynął umiejętnością łączenia funkcjonalności z niebanalną formą, przynosząc nie tylko świetne wyniki sprzedaży opracowanych przez siebie produktów, lecz także światowe uznanie znawców designu. Projekty Citterio zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody branżowe (m.in. Red Dot), a on sam znalazł się w kręgach projaktanckiej śmietanki towarzyskiej. Umiejętnościom Citterio sukcesy zawdzięczają tak prestiżowe marki, jak m.in. B&B Italia, Flos, Kartell czy Vitra – prawdziwi branżowi giganci, dla których projektują tylko najlepsi. Spod jego ręki wyszły projekty siedziby firmy Esprit w Amsterdamie, Mediolanie i Antwerpii, a także m.in. hotel Bulgari w Mediolanie i na Bali oraz wnętrza sklepów Cerruti (Mediolan, Nowy Jork), De Beers (Londyn, Tokio) i Emanuel Ungaro (Paryż). W 2008 roku zakończono budowy nowoczesnych siedzib firm Ermenegildo Zegna w Mediolanie. Jego projekty mebli Mobil (Kartell), urządzeń do ćwiczeń Kinesis (Technogym) oraz krzesło Vis a Vis (Vitra) stały się ikonami współczesnego wzornictwa przemysłowego, osiągając status bestsellerów. Propozycje stworzone dla Sanitec KOŁO spełniają wszelkie wymogi, by pójść w ich ślady