Salon kąpielowy

Opal Plus

Umywalka według definicji słownikowej to element wyposażenia służący do mycia rąk i twarzy (rzadziej innych części ciała czy prania). Oczywiście w dzisiejszych czasach definicja ta wydaje się niekompletna. Obecnie umywalki i inne elementy ceramiki łazienkowej mają decydujący wpływ na walory estetyczne pomieszczenia – dlatego przed zakupem warto poświęcić kilka chwil, by posłuchać specjalisty…

Pokój kąpielowy najczęściej zlokalizowany jest w sąsiedztwie sypialni, pokoju rekreacyjnego lub tarasu. Efektownie wyglądać będzie także na poddaszu. Istotną rolę przy wyborze lokalizacji odgrywa dostęp do światła dziennego. Dodatkowe oświetlenie w postaci bocznych karniszy, lamp czy np. świec stworzy klimat sprzyjający do relaksu i odprężenia. Pomieszczenie przypomina bardziej pokój niż tradycyjną łazienkę, dlatego nie może zabraknąć w nim obrazów, bibelotów oraz kwiatów.

 

Strefa relaksującej kąpieli
W salonie kąpielowym najlepiej wyodrębnić trzy części: kąpielową, toaletową i wypoczynkową. Każdą z nich można oddzielić od siebie np. niską ścianą, roślinami lub innymi poziomami posadzki. Różne rodzaje lub kolory podłogi ułatwią rozgraniczenie każdej ze stref. W części tzw. „mokrej” można ułożyć na podłodze płytki ceramiczne, a w pozostałej np. drewniane panele. W funkcjonalnym pokoju kąpielowym powinny znaleźć się wszystkie elementy wyposażenia łazienki: umywalka (jedna lub dwie), miska ustępowa, bidet oraz wanna i kabina prysznicowa.

 

Centralne miejsce w salonie kąpielowym powinna zajmować wanna. Wolnostojąca wanna Progress marki KOŁO, zamontowana na środku pokoju kąpielowego będzie doskonałym miejscem codziennego relaksu i odprężenia. W salonie nie może zabraknąć również kabiny prysznicowej, najlepiej wielofunkcyjnej. Firma KOŁO oferuje kabiny Enjoy, w których, nie tylko weźmiemy odświeżający prysznicy, ale także skorzystamy z masażu wodnego i łaźni parowej.

 

Kompletne wyposażenie
Część sanitarna powinna być oddzielona od kąpielowej tak, aby zapewnić użytkownikom wygodę oraz intymność. W większym pomieszczeniu możemy zamontować dwie umywalki obok siebie, np. z serii Quattro marki KOŁO. Spójną aranżację stworzymy z miską ustępową oraz bidetem z tej samej kolekcji. Jeśli dysponujemy mniejszą przestrzenią warto wybrać jedną, dużą umywalkę. W skład serii Quattro wchodzi kilka modeli umywalek o szerokości od 40 do 120 cm. W pokoju kąpielowym bardzo praktyczne mogą być np. umywalki z boczną powierzchnią odkładczą, jak te z serii Varius marki KOŁO. Do wyboru są m.in. trzy modele o szerokości od 80 do 100 cm. Na ceramicznym blacie będą zawsze „pod ręką” najczęściej używane kosmetyki i przybory toaletowe. Miska ustępowa i bidet z tej serii uzupełnią kompletną aranżację.

 

Więcej niż łazienka
Strefa wypoczynkowa pokoju kąpielowego pozostawia wiele możliwości aranżacyjnych. Powinna być przytulna i sprzyjać odpoczynkowi, dlatego nie może zabraknąć w niej leżanki lub kanapy, stolika czy sprzętu grającego. W tej części możemy ustawić również gustowną toaletkę z fotelem bądź krzesłem, a dla aktywnych rowerek treningowy. Estetycznym uzupełnieniem będą np. oryginalne ozdoby, świece dekoracyjne i flakoniki z kosmetykami.

 

Luksusowy pokój kąpielowy powinien być kompletnie wyposażony oraz zaaranżowany zgodnie z potrzebami i upodobaniami użytkowników. Jednak bez względu na styl, w jakim zostanie urządzony, najważniejsze żebyśmy czuli się w nim swobodnie oraz komfortowo.